Navigace  |  Obsah  |  Vyhledávání
CSENDEFRRUNLHU
Městská vyhlídková věž
je součástí kostela Nanebevzetí Panny Marie. Po zdolání 153 schodů se návštěvníkům z ochozu věže nabízí Jindřichův Hradec jako na dlani.

Městské informační centrum Jindřichův Hradec

Občané tudy ->

Přeskočit navigaci

Interaktivní průvodce městemUbytováníPenzion OboraVideopozvánkyKalendář akcí 2021 v PDFAnimovaný film o Jindřichově HradciAqua show sv. FloriánRozhledna Rýdův kopec DěbolínKudy kam na JindřichohradeckuBazén / Aquapark Jindřichův HradecMěstská sportoviště Jindřichův HradecOnline webkameryVirtuální prohlídkyPexeso

 

Riccio quartetto

6.11.2018 19:00
Koncert v rámci abonentních koncertů Kruhu přátel hudby. Předskokánci Lea Spielvogelová - Ezra Jenkinson: Rej skřítků,a Zuzana Semerádová - Franz Schubert: Včelka
Pořadatel:KD Střelnice
Místo konání:Kaple sv. Maří Magdaleny, Kostelní I / 20, Jindřichův Hradec, 377 01
Charakter akce:Místní
Typ akce:Koncert
Tematická kategorie:Hudba

Podrobný popis:

Účinkují Radka Ondráčková - hoboj, Alina Hlavatá - housle, Martin Forman - violu a Martin Ondráček - violoncello.
Komorní soubor Riccio Quartetto vznikl v roce 2013 z hráčů Karlovarského symfonického orchestru. Ve svém repertoáru nabízí jak skladby zkomponované přímo pro hobojový kvartet (W. A. Mozart, J. Fiala, M. Arnold, B. Britten), tak vlastní úpravy známých melodií, tanců různých národů, ragtimů a filmové hudby. Během koncertu uslyšíte několik skladeb od klasicismu po současnost.
Radka Ondráčková (*1983) zahájila své hudební vzdělání v ZUŠ Český Brod hrou na zobcové flétny. Později se začala věnovat hře na hoboj na Pražské konzervatoři, ve studiu pokračovala na Janáčkově akademii múzických umění v Brně, kde absolvovala magisterské studium v červnu 2014. Od roku 2009 působí jako hobojistka v Karlovarském symfonickém orchestru.
Alina Hlavatá (*1989) se narodila v Jindřichově Hradci, kde se v šesti letech začala věnovat houslové hře na ZUŠ Vítězslava Nováka. V roce 2010 zakončila šestileté studium absolutoriem. V roce 2013 nastoupila studium na Janáčkově akademii múzických umění v Brně (bakalářské studium). Od roku 2011 je členkou Karlovarského symfonického orchestru.
Martin Forman (*1985) vyrůstal v Chomutově, kde se od šesti let v místní ZUŠ věnoval hře na housle. Po úspěšných přijímacích zkouškách na Teplickou konzervatoř začal studovat hru na violu a v roce 2002 přestoupil na Plzeňskou konzervatoř. Nyní žije v Praze a zaměřuje se na interpretaci a nahrávání filmové hudby s různými orchestry. Filmovou hudbu také aranžuje pro Riccio Quartetto.
Martin Ondráček (*1984) se narodil v Chomutově. Studoval na Pražské konzervatoři, kde úspěšně odmaturoval a později školu zakončil absolutoriem. Ve studiu pokračoval na JAMU v Brně. Od roku 2012 působí jako koncertní mistr violoncell v Karlovarském symfonickém orchestru.
Program W. A. Mozart, Jean Sibelius, E. J. Moeran, Malcom Arnold
Vstupné: 120,- Kč dospělí, 60,- Kč děti. Doprodej vstupenek v pokladně KD Střelnice od 23. 10. 2018
 

Vyhledávání 
Informační středisko město Jindřichův Hradec © 2011  |  Panská 136/I, 377 01 Jindřichův Hradec, Česká republika
tel. +420 384 363 546  |  e-mail: info@jh.cz
Mobilní verze stránek
load