Navigace  |  Obsah  |  Vyhledávání
CSENDEFRRUNLHU
Město Jindřichův Hradec
je často, a nutno dodat, že právem, označováno za „perlu jižních Čech“. Ne nadarmo se pyšní prestižním oceněním „Historické město roku 2007“. Jeho půvab, plný poezie minulé i dnešní, se zrcadlí na modré hladině rybníka Vajgar už po staletí. V současné době zde žije přes 21 000 obyvatel.

Městské informační centrum Jindřichův Hradec

Občané tudy ->

Přeskočit navigaci

Interaktivní průvodce městemUbytováníPenzion OboraVideopozvánkyKalendář akcí 2021 v PDFAnimovaný film o Jindřichově HradciAqua show sv. FloriánRozhledna Rýdův kopec DěbolínKudy kam na JindřichohradeckuBazén / Aquapark Jindřichův HradecMěstská sportoviště Jindřichův HradecOnline webkameryVirtuální prohlídkyPexeso

 

Svatomartinské hodování

10.11.2018 11:00 - 22:00
11.11.2018 11:00 - 22:00
Kulinářské čarování kuchaře Petra Stupky a další vybraná jídla a nápoje z místních restaurací, pestrý hudební program. Svatomartinské slavnosti mladého vína, gastronomické speciality, kulturní program.
Pořadatel:Civis novus z.s.
Místo konání:Náměstí Míru, náměstí Míru, Jindřichův Hradec
Charakter akce:Místní
Typ akce:Slavnost
Tematická kategorie:Jiný typ akce

Podrobný popis:

K již čtvrtému ročníku Svatomartinských slavností, které v letošním roce příhodně vycházejí na neděli, připojili pořadatelé Kulinářskou sobotu plnou pochoutek z místních grilů a udíren i dalších vybraných jídel a nápojů z jindřichohradeckých restaurací. Zlatým hřebem pak bude nabídka rybích specialit z pokladů jihočeských rybníků, „vyčarovaných“ před očima účastníků známým kuchařským mistrem Petrem Stupkou.
V neděli slavnosti vyvrcholí tradičním Svatomartinským hodováním – prezentací a ochutnávkou prvních letošních mladých vín ze špičkových moravských vinařství, kterým požehná nový opat zwettelského kláštera spolu s kaplanem Jozefem Gumenickým. Také v tento den bude příležitost ochutnat gastronomické speciality z místních restaurací.
Pro oba dva dny je připraven bohatý hudební program; kromě dlouhorukého harmonikáře Ondry Váchy, který bude neúnavně hrát a zpívat, zahraje v sobotních odpoledních hodinách kapela Ukrutanka a Pavel Blažek band. V neděli, kdy přivítáme i svatého Martina na bílém koni s jeho družinou, potěší účastníky cimbálová muzika Notečka z Charvátské nové vsi.
Nezalekneme se ani toho, když nám nebude listopadové počasí nakloněno, protože máme zajištěny dva velkokapacitní vytápěné stany.
Vzhledem k tomu, že si v neděli zároveň připomeneme sté výročí podepsání příměří po ukončení První světové války (11. 11. 1918 v 11 hodin), bude na náměstí Míru připravena ukázka vojenské techniky, která určitě potěší především dětské návštěvníky.
Akci, na které přivítáme také hosty z partnerského města Zwettlu, pořádá Civis novus a Jindřichohradecká kulturní společnost z.s. s finanční podporou Města Jindřichův Hradec a Nadačního fondu rozvoje města Jindřichův Hradec. Vstup bude po oba dny zdarma.

Za pravdivost údajů zodpovídá pořadatel akce.
 

Vyhledávání 
Informační středisko město Jindřichův Hradec © 2011  |  Panská 136/I, 377 01 Jindřichův Hradec, Česká republika
tel. +420 384 363 546  |  e-mail: info@jh.cz
Mobilní verze stránek
load