Aktuality

Obrázek aktuality 19.03.2021

Víte kde najít bývalou městskou láznu?

Věděli jste, že ve výklenku mezi domy ve spodní části náměstí Míru najdete bývalou městskou láznu? Pojďme si při naší další procházce povědět něco více o historii dalšího bezesporu zajímavého jindřichohradeckého městského domu.

Více
Obrázek aktuality 12.03.2021

Procházkou centrem města kolem Staré radnice

V rekonstruované budově čp. 88/I sídlí už několik let Výstavní dům Stará radnice. Budeme doufat, že pandemická situace dovolí, aby mohla turistická sezóna začít tak, jak jsme zvyklí, a vy jste mohli tento turisticky zajímavý interaktivní dům navštívit. Představme si tedy zatím jeho architekturu a nahlédněme trochu do historie tohoto zajímavého objektu.

Více
Obrázek aktuality 05.03.2021

O prázdninách procházkou ke Gymnáziu Vítězslava Nováka

Už nějaký čas se studenti vzdělávají distančně ze svých domovů, tak si pojďme společně vzpomenout na dobu, kdy tomu bylo tak, jak to má správně být. Vydejme na procházku a pojďme si alespoň touto formou připomenout budovu Gymnázia Vítězslava Nováka čp. 333/II.

Více
Obrázek aktuality 04.03.2021

VÝZVA PRO VEŘEJNOST v souvislosti s pandemií COVID-19

!!! Žádáme občany, aby v těchto dnech ještě více dodržovali veškerá opatření, chovali se zodpovědně a zbytečně nevystavovali sebe a ostatní riziku nákazy COVID-19 !!! Prosíme občany o dodržování pravidel 4R. Zodpovědným chováním ulevíte našim zdravotníkům a celé nemocnici. Děkujeme

Více
Obrázek aktuality 26.02.2021

Další procházkou městem k Pekhausu

Rohový dům čp. 30/II poblíž parkoviště Jitřenka v Růžové ulici slouží v současně jako dům s pečovatelskou službou. Proč se mu ale dříve říkalo Pekhaus?   

Více
Obrázek aktuality 12.02.2021

"Otevřená galerie" - výstava fotografií Lukáše Šamala přímo v ulicích města

Jindřichohradecký fotograf Lukáš Šamal ve spolupráci s městem Jindřichův Hradec, KD Střelnice a firmou Dastax.cz přišel s projektem "Otevřená galerie" a vystavil své fotografie ne v galerii, ale v ulicích. Celkem 36 fotografií můžete shlédnout v prázdných vývěsných skříní po celém městě.  Zpříjemněte si náladu v této nepříznivé době procházkou s přidanou hodnotou.

Více
novější1 [...] 12 13 14 15 16 17 18 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 108 starší
load