Aktuality

Obrázek aktuality 09.10.2020

Výběrový okruh na zámku

Od října má pro vás zámek připraven speciální výběr z prohlídkových tras. Projdete stavbami a interiéry pozdně gotickými až vrcholně renesančními. Prohlídka začíná ve staré černé kuchyni, navštíví reprezentativní pokoje stavitelů zámku a končí v unikátní manýristické stavbě, hudebním pavilonu Rondelu. 

Více
Obrázek aktuality 08.10.2020

Stará radnice představí české vědce a jejich vynálezy

Pod hlavičkou projektu Otevřená věda III vznikla výstava karikatur českých vědců a jejich nejslavnějších objevů, jejíž snahou je především mladší generaci představit české vědce, vynálezce a objevitele. V galerii Výstavního domu Stará radnice můžete od 1. do 31. října zhlédnout výstavu s názvem Čeští vědci a jejich vynálezy

Více
Obrázek aktuality 06.10.2020

Projektový den v jindřichohradecké hvězdárně a planetráriu - termín se odkládá

Vzhledem ke zhoršující epidemiologické situaci s výskytem COVID-19 se sobotní akce v planetáriu odkládá. O novém termínu vás budeme informovat. Na Hvězdárně a planetáriu prof. Františka Nušla se konají pravidelné pořady pro veřejnost i pozorování denní i noční oblohy v kopuli. V sobotu 10. října se uskuteční Projektový den, který zahrnuje přírodovědné přednášky a experimenty, z nichž si každý návštěvník něco odnese s sebou.

Více
Obrázek aktuality 02.10.2020

Výstava Jan Amos Komenský ve sbírkách Muzea Jindřichohradecka

Od 5. října se Muzeum Jindřichohradecka zapojí do Týdne knihoven, letos již po čtyřiadvacáté. Tentokrát bude Týden knihoven věnován 350. výročí úmrtí Jana Amose Komenského. Přijďte si prohlédnout unikátní původní Komenského tisky do konferenčního sálu ve Štítného ulici. 


Více
Obrázek aktuality 02.10.2020

Město nad Vajgarem bude poprvé dějištěm Noci literatury

Současná literatura, netradiční místa, známé tváře: to je literární happening Noc literatury, který se uskuteční ve středu 7. října letos poprvé také v Jindřichově Hradci. Sraz je v 19.00 hodin na prvním nádvoří Státního hradu a zámku v Jindřichově Hradci. Dále Vás čeká putování po několika zajímavých místech Jindřichova Hradce. Na každém z těchto míst zhlédnete jednu z připravených literárních ukázek.

Více
Obrázek aktuality 30.09.2020

Muzejní expozice vás provede historií vytesanou do kamene

V Muzeu Jindřichohradecka na Balbínově náměstí můžete zhlédnout novou stálou expozici "Historie vytesaná do kamene".  Expozice je umístěna do dvou nově zrekonstruovaných a zpřístupněných sklepních prostor muzea a představuje bezmála čtyřicet kamenných artefaktů ze 14. - 19. století.

Více
Obrázek aktuality 28.09.2020

S Čendou a Katkou po České Kanadě

Pro malé návštěvníky a jejich rodiče, co rádi podnikají výlety je v doprovodu Čendy a Katky připraven nový rodinný průvodce a hra v jednom - "Putování s dětmi po České Kanadě“. Přijďte s dětmi do infocentra a dozvíte se víc.

Více
novější1 [...] 17 18 19 20 21 22 23 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 110 starší
load