Aktuality

Obrázek aktuality 09.04.2021

Víte, kterému domu se říkalo Beinkoles?

Víkend bude slunný a pro procházky jako stvořený. Vezměte to cestou přes horní náměstí a zastavte se u domu čp. 168/II zvaného Beinkoles, kde nyní sídlí provozovna Kaštánku. Kupte si s sebou lahodnou kávu a užijte si toulky našim krásným městem. Nabízíme vám počtení o historii a architektuře tohoto domu. 

Více
Obrázek aktuality 02.04.2021

O velikonoční procházce ke kostelu sv. Jana Křtitele

Velikonoce jsou tu. Jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem a také obdobím lidových tradic spojených s vítáním jara. Užijte si je společně s rodinou při procházkách našim krásným městem. Dnes to vezmeme ke kostelu sv. Jana Křtitele v samotném historickém centru města.

Více
Obrázek aktuality 26.03.2021

Jarní procházkou parkem kolem bývalého c. k. hejtmanství

Máme před sebou teplé jarní dny a to přeje procházkám ještě více. Třeba s dobrou kávou v kelímku, kterou zakoupíte v centru města. Tentokrát si představíme bývalé c. k. hejtmanství čp. 147/II - budovu městského úřad v Husových sadech.

Více
Obrázek aktuality 19.03.2021

Víte kde najít bývalou městskou láznu?

Věděli jste, že ve výklenku mezi domy ve spodní části náměstí Míru najdete bývalou městskou láznu? Pojďme si při naší další procházce povědět něco více o historii dalšího bezesporu zajímavého jindřichohradeckého městského domu.

Více
Obrázek aktuality 12.03.2021

Procházkou centrem města kolem Staré radnice

V rekonstruované budově čp. 88/I sídlí už několik let Výstavní dům Stará radnice. Budeme doufat, že pandemická situace dovolí, aby mohla turistická sezóna začít tak, jak jsme zvyklí, a vy jste mohli tento turisticky zajímavý interaktivní dům navštívit. Představme si tedy zatím jeho architekturu a nahlédněme trochu do historie tohoto zajímavého objektu.

Více
Obrázek aktuality 05.03.2021

O prázdninách procházkou ke Gymnáziu Vítězslava Nováka

Už nějaký čas se studenti vzdělávají distančně ze svých domovů, tak si pojďme společně vzpomenout na dobu, kdy tomu bylo tak, jak to má správně být. Vydejme na procházku a pojďme si alespoň touto formou připomenout budovu Gymnázia Vítězslava Nováka čp. 333/II.

Více
Obrázek aktuality 04.03.2021

VÝZVA PRO VEŘEJNOST v souvislosti s pandemií COVID-19

!!! Žádáme občany, aby v těchto dnech ještě více dodržovali veškerá opatření, chovali se zodpovědně a zbytečně nevystavovali sebe a ostatní riziku nákazy COVID-19 !!! Prosíme občany o dodržování pravidel 4R. Zodpovědným chováním ulevíte našim zdravotníkům a celé nemocnici. Děkujeme

Více
Obrázek aktuality 26.02.2021

Další procházkou městem k Pekhausu

Rohový dům čp. 30/II poblíž parkoviště Jitřenka v Růžové ulici slouží v současně jako dům s pečovatelskou službou. Proč se mu ale dříve říkalo Pekhaus?   

Více
novější1 [...] 18 19 20 21 22 23 24 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 115 starší
load