Otevření zámku

Zámek
Pořadatel: Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec
Místo konání:

Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec Dobrovského I / 1, Jindřichův Hradec, 377 01, Zobrazit na mapě

Datum konání:
Charakter akce: Celostátní
Doporučeno pro: Dovolenou s dětmi, Aktivní dovolenou
Typ akce: Jiný typ akce
Tematická kategorie: Historické akce - jiné historické akce
Více informací na: https://zamek-jindrichuvhradec.cz/cs
Anotace: Zámek letos otevře dříve a na letošní otevření zámku se těší jistě všichni milovníci památek z řad turistů.

Podrobný popis:

V zimních měsících se monument našeho města může zvenčí jevit, jako spící obr. V jeho komnatách se sice nepohybují zvědaví návštěvníci, ale rušno v nich je. Na první měsíce roku se vždy plánují práce, které během návštěvnické sezóny není možné provádět. Opravuje se ostění a výmalba pokojů, ošetřují se podlahy, a pokud je příznivá situace, restaurují se cenné kousky nábytku nebo i obrazy. Mnohdy se plánované práce a generální úklid po jejich dokončení podaří zvládnout doslova v posledních dnech před otevřením.
Letos jsme se rozhodli, že se vše musí zvládnout řádně, včas a dokonce dříve, než obvykle, neboť zámek otevřeme už v posledních dvou březnových víkendech. Než se postupně do nabídky přidají všechny prohlídkové okruhy, provádíme návštěvníky Výběrovým okruhem, který zavítá právě do takových interiérů, jaké lze vidět jen v jindřichohradeckém zámku, a to do Černé kuchyně, Zelených renesančních pokojů Adamova stavení a hudebního pavilonu Rondelu.

Připomínáme všem zájemcům o prohlídku, aby se nenechali splést případným hezkým jarním počasím. Pokoje zámku se v zimě nevytápí. Přijďte, dostatečně oblečeni, společně s námi přivítat novou sezónu už v sobotu a neděli 18. a 19. 3. a také 25. a 26. 3. Budeme se těšit na vaši návštěvu.

Autor: Tomáš Krajník

load