54. ročník Jihočeského festivalu Concertino Praga

Pořadatel: Městská kultura Jindřichův Hradec
Místo konání:

Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec Dobrovského I / 1, Jindřichův Hradec, 377 01, Zobrazit na mapě

Datum konání:
Charakter akce: Místní
Typ akce: Koncert
Tematická kategorie: Hudba

Podrobný popis:

V Jindřichově Hradci se uskuteční tradiční slavnostní koncert vítězů letošního ročníku Mezinárodní rozhlasové soutěže Concertino Praga v rámci 54. ročníku Jihočeského festivalu Concertino Praga. V rámci koncertu, který se koná v Rytířském sále jindřichohradeckého státního hradu a zámku v pátek 23. září od 19:00 se představí vítěz a finalisté prestižní rozhlasové soutěže mladých hudebníků. Na koncertě vystoupí také houslistka Zuzana Semerádová ze ZUŠ Vítězslava Nováka Jindřichův Hradec.
Poslední dubnový týden rozhodla mezinárodní porota o finalistech letošního ročníku Concertino Praga. Soutěž se letos uskutečnila pouze v kategorii komorní hra. O vítězství ve Dvořákově rozhlasové soutěži pro mladé hudebníky budou na veřejném finálovém soutěžním koncertě v Rudolfinu v sobotu 16. září 2022 usilovat houslistka Diana Chausheva a klavírista Victor Vichev, oba z Bulharska, italský trumpetista Filippo Lombardi a český houslista Richard Kollert. Jejich finálová vystoupení doprovodí Symfonický orchestr Českého rozhlasu pod taktovkou dirigenta Roberta Jindry.
Týden po vyhlášení výsledků se představí finalisté a také semifinalisté soutěže v rámci tradičního Jihočeského festivalu Concertino Praga. Turné se uskuteční od 19. do 23. září a během koncertů v Českém Krumlově, Bechyni, Třeboni a Jindřichově Hradci nabídne posluchačům to nejlepší z 56. ročníku soutěže.
Jihočeský festival Concertino Praga 2022 se koná pod záštitou starosty města Jindřichův Hradec Jana Mlčáka a za finanční podpory města Jindřichův Hradec.
Vstupné 130 Kč, 100 Kč. Vstupenky v pokladně KD Střelnice a na www.kultura.jh.cz

load