Navigace  |  Obsah  |  Vyhledávání
CSENDEFRRUNLHU
Město Jindřichův Hradec
je často, a nutno dodat, že právem, označováno za „perlu jižních Čech“. Ne nadarmo se pyšní prestižním oceněním „Historické město roku 2007“. Jeho půvab, plný poezie minulé i dnešní, se zrcadlí na modré hladině rybníka Vajgar už po staletí. V současné době zde žije přes 21 000 obyvatel.

Městské informační centrum Jindřichův Hradec

Občané tudy ->

Přeskočit navigaci

Navigace

 


Interaktivní průvodce městemUbytováníPenzion OboraVideopozvánkyKalendář akcí 2021 v PDFAnimovaný film o Jindřichově HradciAqua show sv. FloriánRozhledna Rýdův kopec DěbolínKudy kam na JindřichohradeckuBazén / Aquapark Jindřichův HradecMěstská sportoviště Jindřichův HradecOnline webkameryVirtuální prohlídkyPexeso

 

Kam na ...

JH pedál

Kam na Jindřichohradecku

Nejen prací živ je člověk, praví se v jednom známém českém úsloví. Možností k aktivnímu i pasivnímu odpočinku nabízí Jindřichohradecko plnou náruč. Kulturní, společenské, sportovní a další akce mají většinou dlouholetou tradici a obyvatelům regionu poskytují smysluplné a inspirativní využití volného času.

Concertino Praga patří k nejprestižnějším hudebním počinům v České republice. Mezinárodní rozhlasová soutěž Českého rozhlasu mladých hudebníků z celého světa již více jak 40 let vrcholí jihočeským červnovým festivalem vítězů a laureátů. Jeho hostitelem je právě Jindřichův Hradec - přesněji rytířský sál Státního hradu a zámku.

Opera na zámku. Pravidelně se v poslední prázdninový víkend koná v Jindřichově Hradci opera pod širým nebem. Třetí nádvoří Státního hradu a zámku hostí členy Opery Národního divadla, v jejichž podání jsou návštěvníkům servírována nejznámější operní díla.

Den města. Každoročně v červnu probíhají v Jindřichově Hradci městské slavnosti. Situovány jsou do centra města a především do areálu Státního hradu a zámku. Součástí vždy jinak tématicky zaměřených oslav je také předání ocenění nejúspěšnějším jindřichohradeckým žákům a studentům.

Folková růže. Několikadenní červencový festival si za dobu své existence získal věhlas a oblibu u příznivců folkové muziky i u samotných účinkujících. Ti koncertují na hlavní scéně na III.zámeckém nádvoří, ale i na dalších místech, jako je Kaple sv.Maří Magdaleny nebo atrium Muzea Jindřichohradecka. V rámci festivalu probíhá řada doprovodných akcí.

Hurá na prázdniny! Pravidelně se na sklonku června koná v městském parku v Jindřichově Hradci akce pro děti plná atrakcí, her a soutěží se spoustou sladkých odměn. Tak, jak se Jindřichohradečáci s prázdninami vítají, tak se s nimi také loučí. Městský park znovu ožije v poslední srpnový víkend, tentokrát při akci „Město dětem aneb loučení dětí s prázdninami“.

Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál. Jindřichohradecko patří mezi časté cíle cykloturistů a proto stalo se tradicí, vítat ve městě nad Vajgarem každou novou turistickou sezónu hromadnou vyjížďkou na kolech. Zdolávání různě obtížných tras bývá orámováno zábavnými akcemi a také soutěží, v níž je hlavní cenou jízdní kolo. Zatímco zahájení sezóny připadá na květen, její ukončení – rovněž spojené s cyklistickou vyjížďkou – se odehrává v měsíci říjnu.

Běž na věž! Sportovně zábavná soutěž pořádaná Muzeem Jindřichohradecka se koná již od roku 1998 a to u příležitosti květnového Mezinárodního dne muzeí. Co možná nejrychleji zdolat 153 schody Městské vyhlídkové věže se každoročně pokoušejí desítky závodníků. Zatím nejlepší výkon má hodnotu 40.7 sec. Akce je pravidelně orámována doprovodným programem.

Advent na zámku.Jestliže v průběhu letní sezóny je Státní hrad a zámek v Jindřichově Hradci cílem tisíců turistů především pro svou krásu, rozlehlost a neoddiskutovatelné kulturní a historické bohatství, pak v období adventu láká návštěvníky sváteční atmosférou, umocněnou prostředím s mnohdy pohnutými dějinami. V průběhu jednoho prosincového víkendu mohou návštěvníci ochutnat dobové pokrmy i nápoje, shlédnout živý betlém nebo provoz proslulé Černé kuchyně.

Výtvarná dílna Romany Hulíkové v Děbolíně. Každoročně probíhá v Děbolíně zhruba desítka akcí pro veřejnost, ať už letní kino, prázdninová dílna nebo tématicky zaměřené akce ( vánoční či velikonoční dílny). Do sortimentu děbolínské dílny patří například režná, lesklá a také autorská keramika. Pořádané akce jsou určeny nejen dětem, ale i dospělým návštěvníkům, kteří zde mají možnost uplatnit svou zručnost a kreativitu.

28.6.2011 13:56:56 - aktualizováno 29.6.2011 9:56:30 | přečteno 8826x | marcela.kozlova

Vyhledávání 
Informační středisko město Jindřichův Hradec © 2011  |  Panská 136/I, 377 01 Jindřichův Hradec, Česká republika
tel. +420 384 363 546  |  e-mail: info@jh.cz
Mobilní verze stránek
load