Navigace  |  Obsah  |  Vyhledávání
CSENDEFRRUNLHU
Zámecký rondel
oplývá manýristicky bohatou reliéfní dekorací, na níž se nešetřilo zlatem. Díky vynikajícím výtvarným a především akustickým kvalitám je Rondel dodnes využíván ke koncertním účelům a patří k nejkrásnějším hudebním sálům ve střední Evropě.

Městské informační centrum Jindřichův Hradec

Občané tudy ->

Přeskočit navigaci

Navigace

 


Interaktivní průvodce městemUbytováníPenzion OboraVideopozvánkyKalendář akcí 2021 v PDFAnimovaný film o Jindřichově HradciAqua show sv. FloriánRozhledna Rýdův kopec DěbolínKudy kam na JindřichohradeckuBazén / Aquapark Jindřichův HradecMěstská sportoviště Jindřichův HradecOnline webkameryVirtuální prohlídkyPexeso

 

Top akce

Jindřichohradecký půlmaraton

Kam na Jindřichohradecku

Nejen prací živ je člověk, praví se v jednom známém českém úsloví. Možností k aktivnímu i pasivnímu odpočinku nabízí Jindřichohradecko plnou náruč. Kulturní, společenské, sportovní a další akce mají většinou dlouholetou tradici a obyvatelům regionu poskytují smysluplné a inspirativní využití volného času.

Turistický TOP týden

Přímo uprostřed sezony na přelomu měsíců července a srpna si návštěvníci Jindřichova Hradce mohou užít spoustu nevšedních zážitků během turistického TOP týdne. Celá akce nabízí řadu kulturních a společenských událostí od koncertů, přes výstavy, divadla, fotografování v historických kostýmech a vrcholí tradiční zábavní poutí s atrakcemi, zvanou Porcinkule. Součástí Top týdne bývá i pokus o vytvoření rekordu, který celou akci zahajuje.

Concertino Praga

Concertino Praga patří k nejprestižnějším hudebním počinům v České republice. Mezinárodní rozhlasová soutěž Českého rozhlasu mladých hudebníků z celého světa již více jak 40 let vrcholí jihočeským červnovým festivalem vítězů a laureátů. Jeho hostitelem je právě Jindřichův Hradec - přesněji rytířský sál Státního hradu a zámku.

Opera na zámku

Pravidelně se v poslední prázdninový víkend koná v Jindřichově Hradci opera pod širým nebem. Třetí nádvoří Státního hradu a zámku hostí členy Opery Národního divadla, v jejichž podání jsou návštěvníkům servírována nejznámější operní díla.

Dny města

Každoročně v červnu probíhají v Jindřichově Hradci městské slavnosti. Situovány jsou do centra města a především do areálu státního hradu a zámku. Součástí vždy jinak tématicky zaměřených oslav je také předání ocenění nejúspěšnějším jindřichohradeckým žákům a studentům.

Město dětem aneb loučení s prázdninami

Pravidelně se na sklonku prázdnin koná v městském parku v Jindřichově Hradci akce pro děti plná atrakcí, her a soutěží se spoustou sladkých odměn.

Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál

Jindřichohradecko patří mezi časté cíle cykloturistů a proto stalo se tradicí, vítat ve městě nad Vajgarem každou novou turistickou sezónu hromadnou vyjížďkou na kolech. Zdolávání různě obtížných tras bývá orámováno zábavnými akcemi a také soutěží, v níž je hlavní cenou jízdní kolo. Zatímco zahájení sezóny připadá na květen, její ukončení – rovněž spojené s cyklistickou vyjížďkou – se odehrává v měsíci říjnu.

Běž na věž!

Sportovně zábavná soutěž pořádaná Muzeem Jindřichohradecka se koná již od roku 1998 a to u příležitosti květnového Mezinárodního dne muzeí. Co možná nejrychleji zdolat 153 schody Městské vyhlídkové věže se každoročně pokoušejí desítky závodníků. Zatím nejlepší výkon má hodnotu 40.7 sec. Akce je pravidelně orámována doprovodným programem.

Advent na zámku

Jestliže v průběhu letní sezóny je Státní hrad a zámek v Jindřichově Hradci cílem tisíců turistů především pro svou krásu, rozlehlost a neoddiskutovatelné kulturní a historické bohatství, pak v období adventu láká návštěvníky sváteční atmosférou, umocněnou prostředím s mnohdy pohnutými dějinami. V průběhu jednoho prosincového víkendu mohou návštěvníci ochutnat dobové pokrmy i nápoje, shlédnout živý betlém nebo provoz proslulé Černé kuchyně.

Jindřichohradecká činohra

Spolupráce jindřichohradeckých ochotníků z Divadelního spolku Jablonský a profesionálních herců Divadla J. K. Tyla v Plzni vyústí pravidelně na začátku léta ve společné divadelní představení na třetím nádvoří Státního hradu a zámku Jindřichův Hradec.

Živý Hradec

Živý Hradec je multižánrový festival oslavující příchod léta a letní slunovrat.

Festival pouličního umění

Vždy v polovině srpna se můžete těšit na festival pouličního umění, kdy centrum města osadí pouliční umělci - hudebníci, divadelníci, artisté a další umělci, kteří předvádí svá vystoupení za peníze do klobouku.

Velikonoční veselice

Nenechte si ujít oslavu příchodu jara a Velikonoc. Akce probíhá v centru města a je spojená s průvodem, velikonočními tradicemi, výtvarnými dílnami, hudbou a tradičním jarmarkem.

Večerní toulky bájným Hradcem

Netradiční výlety do historie Jindřichova Hradce, zaměřené na pověsti a zajímavé události

Noční prohlídky hradem a zámkem

Státní hrad a zámek v Jindřichově Hradci se každoročně stává dějištěm tajuplných divadelních  pohádkových romancí pro děti i pro dospělé.

Svatováclavské slavnosti:

Tradiční jarmark a posezení s koštem vín a burčáku různých vinařů za doprovodu dechových, cimbálových a dalších folklorních kapel.

Jindřichohradecké JINoHRÁtky – aneb Dejte děti do jeslí:

První adventní víkend ožívá město festivalem betlémů. V centru města, v galeriích a muzeích potkáte řezbáře, betlemáře, malé vánoční trhy, tvořivé dílny a zahrát si můžete i tematicky zaměřenou festivalovou hru.


Vyhledávání 
Informační středisko město Jindřichův Hradec © 2011  |  Panská 136/I, 377 01 Jindřichův Hradec, Česká republika
tel. +420 384 363 546  |  e-mail: info@jh.cz
Mobilní verze stránek
load