7. Pozvánka na tradiční i nové kulturní akce (… žijeme naplno!)

Concertino Praga patří k nejprestižnějším hudebním počinům v České republice. Mezinárodní rozhlasová soutěž Českého rozhlasu mladých hudebníků z celého světa již více jak 40 let vrcholí jihočeským červnovým festivalem vítězů a laureátů.

Opera na zámku. Pravidelně se v poslední prázdninový víkend koná v Jindřichově Hradci opera pod širým nebem. Třetí nádvoří Státního hradu a zámku hostí členy Opery Národního divadla, v jejichž podání jsou návštěvníkům servírována nejznámější operní díla.

Den města. Každoročně v červnu probíhají v Jindřichově Hradci městské slavnosti. Situovány jsou do centra města a především do areálu Státního hradu a zámku. Součástí vždy jinak tématicky zaměřených oslav je také předání ocenění nejúspěšnějším jindřichohradeckým žákům a studentům.

Folková růže. Několikadenní červencový festival si za dobu své existence získal věhlas a oblibu u příznivců folkové muziky i u samotných účinkujících. Ti koncertují na hlavní scéně na III.zámeckém nádvoří, ale i na dalších místech, jako je Kaple sv.Maří Magdaleny nebo atrium Muzea Jindřichohradecka.

Městský park znovu ožije v poslední srpnový víkend, tentokrát při akci „Město dětem aneb loučení dětí s prázdninami“.

Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál. Jindřichohradecko patří mezi časté cíle cykloturistů a proto stalo se tradicí, vítat ve městě nad Vajgarem každou novou turistickou sezónu hromadnou vyjížďkou na kolech. Zatímco zahájení sezóny připadá na květen, její ukončení – rovněž spojené s cyklistickou vyjížďkou – se odehrává v měsíci říjnu.

Běž na věž! Sportovně zábavná soutěž pořádaná Muzeem Jindřichohradecka se koná již od roku 1998 a to u příležitosti květnového Mezinárodního dne muzeí. Co možná nejrychleji zdolat 153 schody Městské vyhlídkové věže se každoročně pokoušejí desítky závodníků.

Advent na zámku. V průběhu jednoho prosincového víkendu mohou návštěvníci ochutnat dobové pokrmy i nápoje, shlédnout živý betlém nebo provoz proslulé Černé kuchyně.

Výtvarná dílna Romany Hulíkové v Děbolíně. Každoročně probíhá v Děbolíně zhruba desítka akcí pro veřejnost, ať už letní kino, prázdninová dílna nebo tématicky zaměřené akce ( vánoční či velikonoční dílny).

Vytvořeno 15.3.2013 12:36:55 | přečteno 1546x | Vladislav Sochna
load