Navigace  |  Obsah  |  Vyhledávání
CSENDEFRRUNLHU
Městská vyhlídková věž
je součástí kostela Nanebevzetí Panny Marie. Po zdolání 153 schodů se návštěvníkům z ochozu věže nabízí Jindřichův Hradec jako na dlani.

Městské informační centrum Jindřichův Hradec

Občané tudy ->

Přeskočit navigaci

Navigace

 


Interaktivní průvodce městemUbytováníPenzion OboraVideopozvánkyKalendář akcí 2021 v PDFAnimovaný film o Jindřichově HradciAqua show sv. FloriánRozhledna Rýdův kopec DěbolínKudy kam na JindřichohradeckuBazén / Aquapark Jindřichův HradecMěstská sportoviště Jindřichův HradecOnline webkameryVirtuální prohlídkyPexeso

 

6. Česká Kanada – přírodní park, ráj pro turisty a cykloturisty

Oblast rozkládající se jihovýchodně od Jindřichova Hradce. Je ohraničená přibližně městy Kunžakem, Českým Rudolcem, Slavonicemi, Novou Bystřicí a Jindřichovým Hradcem. Její rozloha je 18 700 ha.

Název je odvozen od přírodního charakteru krajiny, charakteristického početnými vodními plochami, rozsáhlými lesními komplexy s rozesetými balvany a poněkud sychravějším podnebným rázem. Je to velmi řídce osídlená krajina s několika přírodními rezervacemi. Drsnější podmínky, relativně vysoká nadmořská výška (600-700 m), jsou zárukou velmi dobrých sněhových podmínek. Česká Kanada není typickou lyžařskou oblastí, na své si však přijdou běžkaři, přestože není možné se spoléhat na stabilní síť lyžařských tras.

3.1.2013 12:27:54 | přečteno 1623x | Vladislav Sochna

Vyhledávání 
Informační středisko město Jindřichův Hradec © 2011  |  Panská 136/I, 377 01 Jindřichův Hradec, Česká republika
tel. +420 384 363 546  |  e-mail: info@jh.cz
Mobilní verze stránek
load