Stezka zámeckých pánů

Stezka zámeckých pánů

Novinkou turistické sezóny je letos i Stezka zámeckých pánů. Vycházkový okruh vás provede historickým jádrem města, malebným okolím řeky Nežárky nebo Husovými sady.

Vycházkový okruh začíná na náměstí Míru, vede nás ulicí Mlýnskou směrem na vyhlídku Karlov, dále pak okolo řeky Nežárky a přes Naxerovu lávku do Husových sadů. Stezka je dlouhá cca 3,5 km, procházka je plánovaná na zhruba 1 hodinu.

Na trase je umístěno celkem 5 informačních tabulí, které seznamují zájemce s historií města Jindřichův Hradec, úzce spjatou se vznikem hradu a zámku a tím pádem i otců zakladatelů našeho města, tedy šlechtických rodů. Na vycházkovém okruhu se seznámíte nejen s historií vzniku města, se šlechtickými rody, které život v našem městě ovlivňovaly, ale také uvidíte propojení do našeho současného života, ať už díky bohaté architektuře nebo duchovnímu odkazu. Vycházkový okruh poutavou formou rozšiřuje celoroční nabídku našeho města i v době uzavření památek a objektů.

Texty na jednotlivých panelech vznikaly ve spolupráci s Muzeem Jindřichohradecka. Partnerství na tomto projektu navazuje na dlouhodobou spolupráci města a muzea. Autorkou odborných textů je PhDr. Štěpánka Běhalová.

Vznik vycházkového okruhu byl podpořen také v rámci Dotačních programů Jihočeského kraje pro rok 2022, opatření 4. Podpora budování infrastruktury cestovního ruchu v Jihočeském kraji – investičního i neinvestičního charakteru, a to částkou 50.000 Kč.


mail

Jindřichův Hradec

Stezka panel

nám. Míru, Jindřichův Hradec, 377 01

Telefon:+420 384 363 546
E-mail:info@jh.cz
Web:infocentrum.jh.cz
Vytvořeno 6.6.2022 14:25:59 | přečteno 962x | ernest
load