Krafferova zahrada

KZ 01

Inspirativní místo, kterým kráčela historie. Je v něm skryta nádherná barokní zahrada, prvorepublikové zahradnictví i otisk minulého režimu. Pojďte tento příběh objevovat s námi.

První vize a hlavní motivace je zachránit zahradu pro další generace s ohledem na její významnou historii. Tento pohled se postupně rozvíjí a vzniká myšlenka vytvořit místo, kde budeme laické i odborné veřejnosti moci zprostředkovat náhled do historie zahradní tvorby a ukázat současné zahradnické trendy. 

Ruku v ruce s otevřením jde i postupná rekonstrukce budov a zahrady. Naší vizí je vytvoření areálu, kde se budou potkávat a prolínat jednotlivé zahradnické obory a kam si budou moct lidé přijít odpočinout nebo se pobavit. Zahrada by měla být pravým opakem rušných ulic.

Protože chceme být v centru dění a inspirativního ducha místa vstřebávat co nejčastěji, přesuneme sem svoje pracovní aktivity. Vznikne zde krajinářský atelier, na části zahrady zůstane zachováno produkční pěstování květin včetně květinářství, kde si budete moci pořídit čerstvě natrhanou kytici a prostor dostanou i rozmanité environmentální aktivity. Samozřejmě budeme myslet také na veřejnost a součástí zahrady bude zázemí spojené s malou kavárnou, protože míst k posezení s kávou bude v zahradě víc než dost.

V současné době zahrada není běžně otevřena veřejnosti. Pokud jsou otevřená vrata, vstupte! Rádi vás provedeme. V opačném případě nás kontaktujte a domluvíme se na individuální návštěvě.


mail

Jindřichův Hradec

KZ 01

Pražská 1286, Jindřichův Hradec, 377 01

Mobil:+420 777 961 917
E-mail:ahoj@krafferovazahrada.cz
Web:https://krafferovazahrada.cz/
Vytvořeno 19.5.2022 19:13:11 | přečteno 1499x | ernest
load