Malování Mařížské keramiky

K dispozici dostanete keramiku namočenou v bílé glazuře, nejčastěji hrnek nebo plastiku zvířátka, talíř, konvici, mísu atd. (na výběr je na místě cca 80 druhů keramiky v různých tvarech), k tomu štětce, rydla, barvy, příp. zástěru a k ruce lektora, který vám vysvětlí, jak s keramikou pracovat, jaké jsou techniky malování, co použít za barvy apod. Malování na keramiku není složitá věc, jde víceméně o nápad a hraní si s barvičkami. Předem je také možné si na keramiku nakreslit obrázek tužkou, vyrýt rydlem tak zvaně na střep a poté vybarvit volné plochy. Malování hrnku a menší keramiky trvá zhruba 1 hodinu, s větší keramikou strávíte podle náročnosti a píle 2-3 hodiny. Vybrat si můžete ze dvou lokalit - Maříž nebo Slavonice.

Ve vesnici Maříž, najdete nejen přes 80 míst k malování keramiky, venku na zahrádce pod slunečníky nebo uvnitř ve vychlazené zrekonstruované stodole, ale současně je zde k dispozici dětské hřiště s dřevěnými průlezkami a pískovištěm, krásná volně přístupná zahrada s trampolínou, restaurace s venkovní zahrádkou i stylovým posezením uvnitř s vybraným farmářským jídelníčkem a domácím pečivem v pravé peci (pečení většinou o víkendu-aktuální termíny na webu www.keramika-mariz.cz nebo facebooku). Dále se zde můžete projít až k rakouským hranicím nebo do zrevitalizovaného parku případně do okolních lesů či k místním rybníkům. Atmosféra celého místa je pohodová a přímo vybízí k relaxaci.

Další možností malování keramiky je ve Slavonicích ve spodní části náměstí u hotelu U Růže, kde je ve skutečně unikátním prostoru zařízený mařížský obchod včetně dílen malování keramiky, potiskni si tričko, najdete zde také prodej ručně malovaných triček, ručně vyráběných šperků apod. I zde je venkovní posezení na lavicích a vlastní pec a současně malování uvnitř, kapacita dílen je v tuto chvíli kolem 20ti osob.

Kontakty:  facebook: facebook/keramikamariz,
tel. Maříž +420 384 493 336-7,
tel. Slavonice +420 734 754 126

Adresy:
Maříž 27, 378 81 Slavonice (2,5 km od Slavonic v Jižních Čechách)
Nám. Míru 451, 378 81 Slavonice

Více informací na: www.keramika-mariz.cz

Malování Mařížské keramiky

Keramika Maříž 1

Keramika Maříž 1

 
Keramika Maříž 2

Keramika Maříž 2

 
Keramika Maříž 3

Keramika Maříž 3

 
Keramika Maříž 4

Keramika Maříž 4

 
Keramika Maříž 5

Keramika Maříž 5

 
 
Vytvořeno 30.7.2014 13:39:39 - aktualizováno 13.1.2015 11:37:30 | přečteno 15950x | Bc. Denisa Plačková
load