Navigace  |  Obsah  |  Vyhledávání
CSENDEFRRUNLHU
Náměstí Míru
v Jindřichově Hradci nabízí unikátní podívanou v podobě řady historických staveb, jako jsou Langrův dům, Hotel Concertino nebo budova staré radnice. Dominantu náměstí tvoří 20 metrů vysoké barokní sousoší Nejsvětější Trojice.

Městské informační centrum Jindřichův Hradec

Občané tudy ->

Přeskočit navigaci

Navigace

 


Interaktivní průvodce městemUbytováníPenzion OboraVideopozvánkyKalendář akcí 2021 v PDFAnimovaný film o Jindřichově HradciAqua show sv. FloriánRozhledna Rýdův kopec DěbolínKudy kam na JindřichohradeckuBazén / Aquapark Jindřichův HradecMěstská sportoviště Jindřichův HradecOnline webkameryVirtuální prohlídkyPexeso

 

Jindrova naučná stezka

Pojďte se projít romantickým Jindřišským údolím podél Hamerského potoka, objevte zajímavá místa, která leží hned za městem na dosah! Jindrova naučná stezka vede po červené turistické značce mezi Jindřichovým Hradcem a Malým Ratmírovem. Více se dozvíte z informačních panelů na naučné stezce, děti potěší na každém zastavení hravé úkoly žabáky Jindry. Procházku lze vhodně spojit s další místní atrakcí – jindřichohradeckou úzkokolejkou.

Celá naučná stezka má délku asi 12 kilometrů. Jelikož se vine poblíž Hamerského potoka, doporučujeme zdolávat ji po jeho proudu (od Malého Ratmírova k Jindřichovu Hradci), pak půjdete stále z kopce. Poslední zastavení lemují břeh rybníka Vajgar.

Co Vás na naší naučné stezce čeká? Od procházky podél zajímavého kamenitého koryta Hamerského potoka, přes úchvatnou scenérii Jindřišského údolí se skalnatými svahy a suťovými lesy, až po pohledy na přirozené meandry Hamerského potoka a Městský les, který vás pomalu přivede zpět do civilizace.

A pokud budete chtít trasu poznat celou, zbývá vám poslední kilometr okolo rybníka Vajgar – naučná stezka zde začíná panelem na kraji Denisovy ulice, Hamerský potok překonáte nadchodem okolo silnice a poté se spustíte zpět do divočiny na pokraji Vajgarského sídliště. Vaše procházka definitivně skončí v Slavíkově lese.

Jindrova naučná stezka v současnosti obsahuje 21 panelů, které jsou určeny dospělým návštěvníkům. Každý z nich má však také část věnovanou dětem předškolního, případně mladšího školního věku. Tato dětská část je zpracována a rozšířena v barevné brožurce, kterou získáte pro své děti zdarma v Informačním centru v Panské ulici v Jindřichově Hradci.

Zajímavost: Jindrova naučná stezka nabízí nejen příjemnou procházku s nádhernými přírodními scenériemi, ale také setkání s několika vzácnými druhy z rostlinné i živočišné říše.

Více informací najdete na: http://stezka.hamerskypotok.cz/www.hamerskypotok.cz

 Tel.: + 420384 320 846, + 420 606 325 944 e-mail: nezarka@email.cz

Adresa: Nežárecká 103/IV, 377 01 Jindřichův Hradec
GPS: 49°8'35.924"N, 14°59'52.476"E

Otevírací doba: sezóna/ mimosezóna(volně přístupná)

Jindrova naučná stezka

Jindrova naučná stezka 1

Jindrova naučná stezka 1

 
Jindrova naučná stezka 2

Jindrova naučná stezka 2

 
 
17.7.2014 9:58:51 - aktualizováno 19.8.2014 13:26:07 | přečteno 13557x | Bc. Denisa Plačková

Vyhledávání 
Informační středisko město Jindřichův Hradec © 2011  |  Panská 136/I, 377 01 Jindřichův Hradec, Česká republika
tel. +420 384 363 546  |  e-mail: info@jh.cz
Mobilní verze stránek
load