Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec

Zámek v Jindřichově Hradci je třetí největší památkový komplex v České republice.

Zámek v Jindřichově Hradci patří k našim nejznámějším a nejrozsáhlejším objektům. Prodělal složitý stavební vývoj. Původní název dnešního Jindřichova Hradce v latině „Nova domus“ a v němčině „Neuhaus“ napovídá, že hrad měl nějakého předchůdce.

Adamovo stavení (základní okruh)

Prohlídková trasa A (základní okruh) prochází prvním patrem renesanční budovy Adamova stavení. Přibližuje životní styl vysokých zemských úředníků pánů z Hradce, ale i dobu, ve které z velkolepě vystavěné rezidence spravovali své rozlehlé panství Slavatové a Černínové. Prohlídka je zakončena v hudebním pavilonu Rondelu.

Gotický palác (základní okruh)

Prohlídková trasa procházející Gotickým palácem je nově instalována, obohacena o množství zajímavých exponátů, archeologických nálezů a opatřena novým osvětlením. Atraktivním způsobem připomíná životní styl nejvyšších purkrabí, sudí a hejtmanů Českého království, pánů z Hradce. Zvláštní význam má někdejší Rytířský sál s unikátně dochovanými středověkými malbami představujícími Legendu sv. Jiří, a dále vysoce cenná umělecká díla desková malba Jindřichohradecká Madona a pieta z Lodhéřova, vystavená v klenotnici. Závěr prohlídky tvoří návštěva pozdně gotické Černé kuchyně.

Výběrový okruh

Výběrový okruh představuje větší část stavebního vývoje hrado-zámeckého areálu Jindřichova Hradce. Návštěvníci projdou stavbami a interiéry pozdně gotickými až vrcholně renesančními. Prohlídka začíná ve staré černé kuchyni, navštíví reprezentativní pokoje stavitelů zámku a končí v unikátní manýristické stavbě, hudebním pavilonu Rondelu.

Černá věž + Černá kuchyně

Černou věž lze navštívit samostatně bez průvodce. Ač se vzhledem k rozsahu jindřichohradeckého hradu a zámku nedá říci, že je věž jeho dominantou, významně přispívá k jeho impozantnímu vzezření. V porovnání s jinými historickými vyhlídkovými věžemi skýtá zdejší Černá věž panoramatický a malebný výhled na celé město a jeho široké okolí. Nově jsme prohlídce Černé věže přiřadili také návštěvu pět set let staré Černé kuchyně.

Výstava "Kabinety Stuchlé" a expozice Černínové - diplomaté, cestovatelé, sběratelé

Loutkové krasavice tančící charleston, cirkusový silák, ožívající mořská panna, ale také cirkusové obludárium, příšerky vytvořené z nejrozmanitějších materiálů, do detailu provedená ložnice hraběnky Černínové nebo loutkové portréty někdejších šlechtických majitelů. To je kouzelný svět loutek výtvarnice Stanislavy Stuchlé. Výstava zaujme nejen děti, ale i jejich rodiče.

Expozice Černínové - diplomaté, cestovatelé, sběratelé shromažďuje několik stovek exponátů představujících rod posledních majitelů jindřichohradeckého zámku hrabat Černínů. Mezi unikátní exponáty patří diplomatické dary, obrazy slavných malířů, které na konci 17. století zdobily obrazárnu pražského Černínského paláce, ale také řada vyznamenání, uniforem, nebo neobvyklých cestovních potřeb.

Dětské prohlídky

Prohlídková trasa určená rodičům s dětmi prochází částí III. okruhu. Hlavním hrdinou příběhu je malý hrabě Karel Evžen Černín. Protože si od svých devíti let si psal deníky, můžeme návštěvníkům vyprávět o každodenních zábavách, zálibách, ale také starostech a povinnostech malého šlechtice. Prohlídka vede také do více než pět set let staré a dodnes funkční Černé kuchyně, v níž se účastníci dozvědí mnoho zajímavých informací o vaření, stolování i zámeckých kuchařích a kuchtících doby renesanční.

Prostory k pronájmu

Hrad a zámek je vhodným místem k pořádání společenských událostí určených pro širokou veřejnost, ale také konferencí nebo setkání pro uzavřenou společnost. Ve Španělském křídle na III. nádvoří zámku, určeném od svého vzniku k reprezentačním účelům lze ke kulturním, společenským a reprezentačním akcím využít velký Rytířský sál a menší Divadelní sál.

Rytířský sál

Rytířský sál je největším zámeckým sálem a pojme při koncertním uspořádání židlí až 350 osob, ve stolové úpravě do 200 osob.

Cena za pronájem: 

5. 850 Kč/ 1 hodinu včetně DPH
23.250 Kč včetně DPH / den.

Malý divadelní sál

Divadelní sál má při při koncertním uspořádání kapacitu 120 míst, při stolovém do 90 osob.

Cena za pronájem: 

3. 900 Kč/ 1 hodinu včetně DPH
18.150 Kč včetně DPH / den.

Hudební pavilon Rondel

Hudební pavilon ze 16. stol. s bohatou plastickou zlacenou výzdobou slouží především k pořádání komorních koncertů pro 100 sedících diváků. Rondel stojí v malé zahradě s přízemními arkádami, za příznivého počasí využitelné k pořádání zahradních slavností.

Cena za pronájem: 

3. 900 Kč/1 hodinu včetně DPH (platí pouze pro svatební obřady)       

Na prvním nádvoří nad zámeckou restaurací byl při rekonstrukci zámku upraven menší společenský prostor s přijímacím salonkem a zasedací místností s nástěnnými malbami a stylovým zařízením.

Kapacita: 30 osob
Cena za pronájem: 

3. 250 Kč/1 hodina včetně DPH
12.000 Kč bez DPH / den.

Pro události s velkou účastí návštěvníků (koncerty, divadelní představení, slavnosti) lze využít prostor III. nádvoří s atraktivní kulisou arkád. Nádvoří pojme až 3000 sedících diváků.

Cena za pronájem:

5. 850 Kč/1 hodina včetně DPH
10.000 Kč bez DPH / den.

Další informace

Jindřichohradecký hrad a zámek je částečně bezbariérový. Zvířecí společníci mají povolený přístup na I. nádvoří. Při návštěvě zámku si můžete kola zamknout ke stojanům v I. a II. nádvoří. Ve II. a III. nádvoří a také v parku je však jízda na kole zakázána. Do I. nádvoří vjet můžete. 


mail

Jindřichův Hradec

zámek Malý Vajgar 1Y9A7562

Dobrovského 1, Jindřichův Hradec, 377 01

Telefon:+420 384 321 279
E-mail:jindrichuvhradec@npu.cz
Web:www.zamek-jindrichuvhradec.cz

Otevírací doba

MěsícDenČas
Duben Út - Ne 10:00 - 15:15 otevřeno
Květen Út - Ne 10:00 - 16:15 otevřeno
Červen - Srpen Út - Ne 9:00 - 16:30 otevřeno
Září Út - Ne 10:00 - 16:15 otevřeno
Říjen Út - Ne 10:00 - 15:15 otevřeno

Vstupné

Trasa A
Plné vstupné:190,00 CZK
Zvýhodněné vstupné:150,00 CZK
Dětské vstupné:80,00 CZK pro děti do 18 let
Studentské vstupné:150,00 CZK
Seniorské vstupné:150,00 CZK pro osoby nad 65 let
Cena vstupného mimo otevírací dobu, mimo sezónu a pro skupiny činí dvojnásobek základní ceny. Hromadné návštěvy dětí předškolního věku 20 Kč Nutnost rezervace pouze pro skupiny. Výklad v anglickém nebo německém jazyce - pouze po předchozí objednávce. Vstupné je ve všech nabízených jazycích stejné.
Trasa B
Plné vstupné:140,00 CZK
Zvýhodněné vstupné:110,00 CZK
Dětské vstupné:60,00 CZK pro děti do 18 let
Studentské vstupné:110,00 CZK
Seniorské vstupné:110,00 CZK pro osoby nad 65 let
Poznámka:Cena vstupného mimo otevírací dobu, mimo sezónu a pro skupiny činí dvojnásobek základní ceny. Hromadné návštěvy dětí předškolního věku 20 Kč Nutnost rezervace pouze pro skupiny. Výklad v anglickém nebo německém jazyce - pouze po předchozí objednávce. Vstupné je ve všech nabízených jazycích stejné.
Cena vstupného mimo otevírací dobu, mimo sezónu a pro skupiny činí dvojnásobek základní ceny. Hromadné návštěvy dětí předškolního věku 20 Kč Nutnost rezervace pouze pro skupiny. Výklad v anglickém nebo německém jazyce - pouze po předchozí objednávce
Výběrový okruh
Plné vstupné:190,00 CZK
Zvýhodněné vstupné:150,00 CZK
Dětské vstupné:80,00 CZK pro děti do 18 let
Studentské vstupné:150,00 CZK
Seniorské vstupné:150,00 CZK pro osoby nad 65 let
Poznámka:Cena vstupného mimo otevírací dobu, mimo sezónu a pro skupiny činí dvojnásobek základní ceny. Hromadné návštěvy dětí předškolního věku 20 Kč Nutnost rezervace pouze pro skupiny. Výklad v anglickém nebo německém jazyce - pouze po předchozí objednávce
Cena vstupného mimo otevírací dobu, mimo sezónu a pro skupiny činí dvojnásobek základní ceny. Hromadné návštěvy dětí předškolního věku 20 Kč Nutnost rezervace pouze pro skupiny. Výklad v anglickém nebo německém jazyce - pouze po předchozí objednávce
Výstava Kabinety Stuchlé a expozice Černínové
Plné vstupné:100,00 CZK
Zvýhodněné vstupné:100,00 CZK
Dětské vstupné:100,00 CZK pro děti do 18 let
Studentské vstupné:100,00 CZK
Seniorské vstupné:100,00 CZK pro osoby nad 65 let
Poznámka:Cena vstupného mimo otevírací dobu, mimo sezónu a pro skupiny činí dvojnásobek základní ceny. Hromadné návštěvy dětí předškolního věku 20 Kč Nutnost rezervace pouze pro skupiny. Výklad v anglickém nebo německém jazyce - pouze po předchozí objednávce
Cena vstupného mimo otevírací dobu, mimo sezónu a pro skupiny činí dvojnásobek základní ceny. Hromadné návštěvy dětí předškolního věku 20 Kč Nutnost rezervace pouze pro skupiny.
Černá věž + Černá kuchyně
Plné vstupné:80,00 CZK
Zvýhodněné vstupné:60,00 CZK
Dětské vstupné:30,00 CZK pro děti do 18 let
Studentské vstupné:60,00 CZK
Seniorské vstupné:60,00 CZK pro osoby nad 65 let
Poznámka:Cena vstupného mimo otevírací dobu, mimo sezónu a pro skupiny činí dvojnásobek základní ceny. Hromadné návštěvy dětí předškolního věku 20 Kč Nutnost rezervace pouze pro skupiny.
Cena vstupného mimo otevírací dobu, mimo sezónu a pro skupiny činí dvojnásobek základní ceny. rezervace není nutná
Dětské prohlídky
Plné vstupné:110,00 CZK
Zvýhodněné vstupné:90,00 CZK
Dětské vstupné:40,00 CZK pro děti do 18 let
Studentské vstupné:90,00 CZK
Seniorské vstupné:90,00 CZK pro osoby nad 65 let
Poznámka:Cena vstupného mimo otevírací dobu, mimo sezónu a pro skupiny činí dvojnásobek základní ceny. rezervace není nutná
Rezervace není nutná
Vytvořeno 18.5.2017 11:06:09 | přečteno 11473x | Mgr. Bc. Štěpán Mach
load