Navigace  |  Obsah  |  Vyhledávání
CSENDEFRRUNLHU
Advent na zámku
Jestliže v průběhu letní sezóny je Státní hrad a zámek v Jindřichově Hradci cílem tisíců turistů především pro svou krásu, rozlehlost a neoddiskutovatelné kulturní a historické bohatství, pak v období adventu láká návštěvníky sváteční atmosférou, podpořenou dobovými trhy.

Městské informační centrum Jindřichův Hradec

Občané tudy ->

Přeskočit navigaci

Navigace

 


Interaktivní průvodce městemUbytováníPenzion OboraVideopozvánkyKalendář akcí 2021 v PDFAnimovaný film o Jindřichově HradciAqua show sv. FloriánRozhledna Rýdův kopec DěbolínKudy kam na JindřichohradeckuBazén / Aquapark Jindřichův HradecMěstská sportoviště Jindřichův HradecOnline webkameryVirtuální prohlídkyPexeso

 

Česká Kanada

česká kanada1

Česká Kanada je oblast rozkládající se přibližně mezi městy Kunžakem, Dačicemi, Slavonicemi, Novou Bystřicí a Jindřichovým Hradcem o rozloze ne více než 300 km2. V rámci této oblasti je vymezeno území definované Nařízením Jihočeského kraje, které požívá vyšší stupeň ochrany a tím je Přírodní park Česká Kanada o rozloze 18700 ha s několika přírodními rezervacemi.
Praví se, že místopisný název je odvozen od přírodního charakteru krajiny, charakteristického početnými vodními plochami, rozsáhlými lesními komplexy s rozesetými balvany a poněkud sychravějším podnebným rázem, nižšími průměrnými teplotami a vydatnými srážkami a tudíž i na základě podobnosti místní krajiny s krajinou v Kanadě.

Geografická poloha

Lokalizovat region České Kanady lze vcelku jednoduše: na mapě si najděte průsečík 49. rovnoběžky s 15. poledníkem. Do pravého horního čtverce a na rovnoběžku umístěte obdélník o hraně 25 km, jehož poledníková strana má 15 km. K takto vymezenému prostoru přiřaďte území na jih od rovnoběžky ke státní hranici s Rakouskem a tím dostáváte orientační vymezení České Kanady.

Jako přirozené území regionu České Kanady považujeme linii obcí Nový Vojířov – Sedlo – Nová Ves – Malíkov nad Nežárkou – Horní Pěna – Hrutkov – Kačlehy – Kunžak  –  Heřmaneč – Lipnice – Markvarec – Český Rudolec – Dolní Bolíkov – Vlastkovec – Maříž, uzavřené na jižní straně státní hranicí.

Krajina

Krajina České Kanady - jihovýchodní kout Čech, staletími téměř neporušený úsek země s převahou nedozírných lesních porostů i množstvím otevřených rovin luk a polí střídajících se s řadami dubů nad hladinami rybníků, s mohutnými masívy lesů a skalními scenériemi v okolí Nové Bystřice, Landštejna až po moravské Slavonice či blíže do vnitrozemí Čech k Jindřichovu Hradci.

Národní přírodní památky

Přírodní rezervace 

Přírodní památky 

Kamenní strážci kraje 

Významné vodní plochy

Památné stromy

 

Památky

Hrad Landštejn

Klášter 

Vodní pila Peníkov 

Rozhledna u Jakuba

 

Sportovní možnosti

Lyžování 

Cyklo 

Graselovy stezky

 

Úzkokolejka

Skrz Kanadu úzkokolejkou

 

Ubytování

Penziony, chalupy..

 

Zdroj: Agentura Česká Kanada - www.ceska-kanada.cz

 

Česká Kanada

Hamerske skaly Hradiste u N Bystrice

Hamerske skaly Hradiste u N Bystrice

 
rybnik Vetrov

rybnik Vetrov

 
Mnissky rybnik

Mnissky rybnik

 
Prirodni park

Prirodni park

 
Skály u Hradiště

Skály u Hradiště

 
Prirodni rezervace Blanko

Prirodni rezervace Blanko

 
IMG 7583

IMG 7583

 
Graselova stezka

Graselova stezka

 
Mnissky rybnik (2)

Mnissky rybnik (2)

 
IMG 7492

IMG 7492

 
IMG 7584

IMG 7584

 
Mnich

Mnich

 
Klaster

Klaster

 
česká kanada1

česká kanada1

 
CK Bub Klaster

CK Bub Klaster

 
 
21.6.2011 15:26:11 - aktualizováno 13.1.2015 11:27:40 | přečteno 32272x | barbora.pisova

Vyhledávání 
Informační středisko město Jindřichův Hradec © 2011  |  Panská 136/I, 377 01 Jindřichův Hradec, Česká republika
tel. +420 384 363 546  |  e-mail: info@jh.cz
Mobilní verze stránek
load