Železnice dětem

Železnice dětem

Na první květnovou sobotu, 6. 5., je mezi obě jindřichohradecká železniční nádraží připraven pestrý kulturní program. Železnice dětem navazuje na předešlé ročníky Dne dětí s párou v Jindřichově Hradci, mění se jen termín konání, který se posouvá na zahájení provozu parních vlaků na novobystřické úzkokolejce, které si v letošním roce připomíná 120 let od svého otevření.  

Jindřichohradecké místní dráhy při té příležitosti připravily společně se SŽDC, Českými drahami a dalšími partnery plno her a soutěží. Od 9:00 do 16:00 se nejmenší do sytosti vydovádí na dvou skákacích hradech. Větší děti vyzkouší projížďky na drezínách, zahradní modelové železnici nebo shetlandských ponících. Pro všechny věkové kategorie je určena ukázka vojenské, policejní, hasičské techniky a statického parního stroje. Pro zájemce o drážní techniku bude otevřeno železniční depo. Přístupný bude i jeden z letounů jindřichohradeckého aeroklubu.

V rámci programu vystoupí Taneční a pohybová škola kamdance z Kamenice nad Lipou. Zařazena jsou i divadelní představení nebo psí tanečky, "dancing dogs". V železničním voze se budou promítat animované pohádky s železniční tématikou. Zaujmou jistě ukázky z výcviku psů. Na své si přijdou také výtvarně založení návštěvníci.

Na výlet si z jindřichohradeckého nádraží můžete vyjet mj. parním vlakem do Nové Bystřice, kde je otevřeno Regionální úzkokolejné muzeum, nebo nostalgickými vláčky do Lovětína do tamního depa. Vzhledem k tradičně vysokému zájmu o tyto jízdy doporučujeme všem cestujícím, aby si svá místa rezervovali předem. Jízdenky s místenkou zakoupíte na: http://jizdenky.jhmd.cz/. Pro získání dalších informací pište na office@jhmd.cz. Více informací naleznete na www.jhmd.cz.

Vytvořeno 19.4.2017 13:43:20 | přečteno 1260x | petra.kredatusova
load