Závěrečný koncert Concertino Praga

Concertino Praga

Zveme vás srdečně na koncert vítězů letošního 53. ročníku Jihočeského festivalu Concertino Praga.  Na koncertě, který se koná v Rytířském sále jindřichohradeckého státního hradu a zámku v pátek 24. září od 19.00 hodin se představí vítězové a další nejúspěšnější účastníci prestižní rozhlasové soutěže mladých hudebníků.

V Jindřichově Hradci se uskuteční tradiční slavnostní koncert vítězů letošního ročníku Mezinárodní rozhlasové soutěže Concertino Praga v rámci 53. ročníku Jihočeského festivalu Concertino Praga. Na koncertě, který se koná v Rytířském sále jindřichohradeckého státního hradu a zámku v pátek 24. září od 19.00 hodin se představí vítězové a další nejúspěšnější účastníci prestižní rozhlasové soutěže mladých hudebníků.

Poslední dubnový týden rozhodla mezinárodní porota o finalistech letošního ročníku Concertino Praga. Soutěž letos poprvé probíhala souběžně ve dvou kategoriích – sólové a komorní, kdy se do soutěže mohly přihlásit soubory od dua po sexteto. O vítězství v Dvořákově rozhlasové soutěži pro mladé hudebníky budou v sólové kategorii na veřejném finálovém soutěžním koncertě v Rudolfinu v sobotu 18. září 2021 usilovat tři klavíristé - Ryan Martin Bradshaw (Slovensko), Ildikó Rozsonits (Maďarsko), Jan Schulmeister (Česká republika) a houslista Mark Anthony Lewin (Německo). Jejich finálová vystoupení doprovodí Symfonický orchestr Českého rozhlasu, za dirigentským pultem stane arménský dirigent a klavírista Vahan Mardirossian.

Ve finále komorní kategorie se porotě a publiku představí duo Mráček – Pěruška (Česká republika), Trio Vyšehrad (Česká republika), Trio INNsolitus (Rakousko) a kvarteto Veloce String Quartet (Polsko). Své síly poměří v pátek 17. září 2021 v klášteře sv. Anežky České.

Týden po vyhlášení výsledků se představí finalisté soutěže v rámci tradičního Jihočeského festivalu Concertino Praga. Turné se uskuteční od 20. do 24. září a během koncertů v Českém Krumlově, Bechyni, Třeboni a Jindřichově Hradci nabídne posluchačům to nejlepší z 55. ročníku soutěže.

Jihočeský festival Concertino Praga 2021 se koná pod záštitou starosty města Jindřichův Hradec Jana Mlčáka a za finanční podpory města Jindřichův Hradec.

Předprodej vstupenek od 3. 9. 2021 v pokladně KD Střelnice a na www.kultura.jh.cz


Vytvořeno 30.8.2021 15:04:06 | přečteno 607x | barbora.pisova
load