Zámecký mlýn v Jindřichově Hradci znovu ožije

Zámecký mlýn_expozice_otevření

V pátek 27. května se v 16 hodin po několika letech otevře bývalý zámecký mlýn s novou expozicí věnovanou historii rybníkařství a lesnictví na Jindřichohradecku. Všichni jsou srdečně zváni na slavnostní otevření nové expozice.

V pátek 27. 5. v 16.00 hodin se po několika letech znovu otevře bývalý zámecký mlýn. Členové nově vzniklého Spolku přátel historie jindřichohradeckých lesů a rybníků zde připravili stálou expozici zaměřenou na historii rybníkářství a lesnictví na Jindřichohradecku. Budou zde k vidění především staré exponáty, které používali jindřichohradečtí rybníkáři a lesníci ke své složité práci v dobách minulých. Nebude chybět stručný historický exkurz do jednotlivých oborů, doplněný dobovými fotografiemi. Své místo zde také najdou významné rybářské a lesnické rody, které sloužily na jindřichohradeckém panství i po několik za sebou jdoucích generací. Zároveň bude možné shlédnout i krátký filmový záznam z výlovu Vajgaru z roku 1929 a velkoformátové fotografie pořízené v jindřichohradecké krajině. Nedílnou součástí expozice bude i obnovená výstavka o Františku Křižíkovi a jeho vodní elektrárně z roku 1888, která v tomto objektu stále funguje.

Dovolujeme si váspozvat na slavnostní otevření nové expozice, která bude dále otevřena denně mimo pondělí od 10.00 do 18.00 hodin.

Michal Kotyza

Vytvořeno 10.5.2016 9:18:43 | přečteno 2768x | barbora.pisova
load