Zahájení výstavní sezóny v MFMOM

MFMOM_Co odnesl čas

Výstavní sezonu 2016 v Muzeu fotografie a moderních obrazových médií zahájí výstavy „Jovan Dezort – Co odnesl čas“, „Antonín Kratochvíl a jeho žáci – Trojský element“ a výstava studentů a pedagogů PF Jihočeské univerzity „Od fotografie k plakátu“. – Společná vernisáž výstav, na níž zahraje violový virtuos Petr Přibyl, proběhne v sobotu 9. 4. od 17.00 hodin. Veřejnost je srdečně zvána jak na vernisáž, tak na následnou prohlídku muzea s volným vstupem.

  

Výstava „Jovan Dezort – Co odnesl čas“ zahrne rozsáhlý výběr z tvorby profesionálního fotografa a dlouholetého fotoreportéra Československé tiskové kanceláře Jovana Dezorta. Zachytil zejména události a situace v Československé republice i v zahraničí z 60. až 90. let minulého století, a to v tematických celcích, jako každodenní život, osobnosti, sport, politika a další.

Autor, jenž je mimo jiné držitelem Zlaté pečeti na World Press Photo 1970 v Haagu a hlavní ceny v celosvětové soutěži Mír Vietnamu 1973, vyhlášené Mezinárodní organizací novinářů, pořídil v letech 1966–1996 i řadu snímků také v jihočeském regionu – v Jindřichově Hradci, Třeboni či v Českém Krumlově – jako oficiální fotograf Jihočeského festivalu Concertino Praga.  Za fotografický soubor prezentovaný před necelými dvěma lety na Staroměstské radnici u příležitosti životního jubilea, který je nyní v Jindřichově Hradci obměněn právě snímky z historie „Concertina“, získal ocenění udělené Asociací profesionálních fotografů „osobnost české fotografie 2014“.

Výstava „Trojský element“, projekt spřáteleného Institutu fotografických studií v Brně, v premiérovém uvedení v Jindřichově Hradci představí povětšinou velkoformátové tisky světoznámého Antonína Kratochvíla a jeho žáků, zachycující obrazově svět tajných služeb. Třetí výstava, jejíž název „Od fotografie k plakátu“ současně naznačuje možné přesahy v možnostech využití média fotografie, prezentuje tvorbu studentů, ale i pedagogů Katedry výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, s níž muzeum zamýšlí nadále úže spolupracovat.

Hlavní výstavní sezona potrvá od 10. 4.  do 30. 12. 2016. Otevírací doba: úterý až neděle a svátky 10.00–12.30, 13.00–17.00 hodin. Domluvit lze i jiné termíny. Plné vstupné 90 Kč, snížené 50 Kč, rodinné 160 Kč, pro školní skupiny 30 Kč za osobu. 

Zdravotně handicapované osoby a vždy jedna osoba jako doprovod mají vstup do muzea zdarma. Muzeum je vybaveno bezbariérově. Vstup zdarma mají dále děti do 10 let, novináři, držitelé průkazu AMG ČR, NPÚ etc. Více informací o programech a službách muzea pro veřejnost je k nalezení na www.mfmom.cz.    

Vytvořeno 29.3.2016 9:20:47 | přečteno 1127x | barbora.pisova
load