Zahájení výstavní sezóny na Staré radnici

kretek 2016

Stará radnice letos otevře své expozice návštěvníkům v pátek 1. dubna 2016 od 16 hodin. V dětské expozici proběhne vernisáž výstavy Krteček a jeho kamarádi, které se zúčastní i ilustrátorka Kateřina Miler.

Novinkou loňské sezóny bylo otevření budovy Staré radnice na náměstí Míru, jejíž prostory nabízejí interaktivní expozice pro děti, výstavu představující historii města, prezentuje se i Jindřichohradecká úzkokolejka. Součástí výstavního domu Staré radnice je i galerie, kterou si může pronajmout každý umělec.

Letošní dětská expozice ve Výstavním domě Stará radnice přivede na návštěvu do Jindřichova Hradce jednu z nejznámějších českých kreslených postaviček – Krtečka. Doprovodí ho mimo jiné i jeho nová kamarádka Krtečková, jejíž postavě dala vzniknout Kateřina Miler, dcera známého výtvarníka Zdeňka Milera. Postava Krtečkové se poprvé objevuje v knize Krtek na návštěvě. Výstava nabídne pohled do Krtečkova světa, promítání pohádek a dokumentu o Zdeňku Milerovi a další aktivity, třeba omalovánky či různé dětské hry.

Kateřina Milerová se svým otcem spolupracovala jako ilustrátorka už na dřívějších Krtkových příhodách, poprvé to bylo v roce 1986 v příběhu Krtek a paraplíčko.

Vytvořeno 23.3.2016 8:22:13 - aktualizováno 30.3.2016 12:01:04 | přečteno 1333x | barbora.pisova
load