Zahájení výstavní sezóny na Staré radnici 2019

Stará radnice

Výstavní dům a galerie Stará radnice již brzy otevře své dveře do nové sezóny, a to 2. dubna 2019. Těšit se můžete na stále expozice, ale také nové výstavy, které potěší děti i dospělé.

Pro výstavní sezonu roku 2019 budou připravené stálé expozice z dějin Města Jindřichův Hradec a jeho samosprávy, expozice JHMD železnice hrou a obřadní síň Jana Kotěry. Návštěvníky určitě potěší rozšířený provoz na modelovém kolejišti, které je zde nainstalováno od loňského roku. V galerii výstavního domu bude pro první polovinu sezóny otevřena výstava "Z historie partnerského města: železniční motivy Neckargemündu 50. a 60. let 20. století. Chystaná výstava nabídne návštěvníkům vhled do prostředí dráhy, které svým objektivem zachytil tehdejší železničář Alfred Volk. Dobové záběry neukazují pouze technickou stránku železnice, nýbrž především její atmosféru, všednodenní pracovní život "ajsnboňáků" v autentické podobě poloviny 20. století. Neckargemünd leží v regionu, který se v té době stává hospodářsky nejsilnější oblastí Západního Německa, což se odrazilo i na intenzitě tamního železničního provozu.

Dnes patří Neckargemünd již přes 20 let mezi partnerská města Jindřichova Hradce. Především pak spolupráce gymnázií z obou měst probíhá od roku 1990. Milým faktem je skutečnost, že syn, dnes už zesnulého autora fotografií, pan Frank Volk, je v současné době úřadujícím starostou Neckargemündu. Je to právě Frank Volk, který sestavil soubor prezentovaných fotografií, a který bude v sobotu 6. dubna hlavním aktérem vernisáže výstavy. Vernisáž začíná v 16. hod.

Na zbytek sezóny naplní galerii Josef Lada. Výstava bude představovat průřez celoživotním dílem Josefa Lady(1887-1957), který se narodil do chudé řemeslnické rodiny ševce v malé středočeské vesnici Hrusice. Zde prožil dětství a rád se sem vracel pro načerpání sil a inspirace. Sepětí člověka s přírodou a vesnický život pak přenesl do své volné tvorby. Výstava rozdělená do témat obsahově naplní letní část pohádkovou a ilustrační tvorbu. Vánoční část, pojatou jako adventní výstavu, spojí zimní motivy tvorby Josefa Lady a výstava dřevěných hraček Luďka Fialy. Ta bude na určitý čas i interaktivní, kdy si budou dětští návštěvníci moci pohrát s hračkami ve společnosti autora. 

OTEVÍRACÍ DOBA - Úterý až Neděle - 10.00-12.00 a 13.00-17.00

Vytvořeno 28.2.2019 14:58:30 | přečteno 565x | pavlina.pipalova
load