Zahájení sezóny na zámku

Richard Brychta

Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec zahajuje letošní sezónu již 29. a 30. března a srdečně vás tímto zve na návštěvu. Otevřeno bude od 10:00 do 15:15 hod. (poslední prohlídka v 15:15 hod.). Ve stejném čase probíhají prohlídky i po celý duben od úterý do neděle.

Mimořádné prohlídky Španělského křídla

Ku příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel mohou návštěvníci o víkendu 12. a 13. dubna vidět prostory zámku jinak veřejnosti nepřístupné. Zvláště zajímavá je prohlídka Španělského křídla, budovy se spletitou stavební historií a pohnutým osudem. Se zájemci navštívíme, krom Rytířského a Divadelního sálu, zachované středověké interiéry – soukromou kapli Jindřicha IV. a zcela unikátní místnost, tzv. Soudnici. Mimoto bude možné zdarma navštívit Černou věž nebo si prohlédnout středověká sklepení Gotického paláce.

Splašená vejce

Státní hrad a zámek v Jindřichově Hradci letos již devátým rokem pobaví o Velikonocích návštěvníky tradiční výzdobou v netradičních variacích. Pštrosí, husí, kachní, slepičí i křepelčí vejce v počtu bezmála sedmi set kusů budou viset z lustrů, sypat se po nábytku, kutálet po stolech a kobercích, a i na jiných neobvyklých místech zdobit zámecké interiéry. V letošním roce si výstavu „Splašená vejce“, můžete prohlédnout od 12. do 27. dubna.

Vytvořeno 26.3.2014 11:12:48 | přečteno 1981x | Ing. Karolína Bartošková
load