Za kulturou do Jihočeského divadla s dopravou zdarma

Je úchvatná

Jihočeské divadlo a Město Jindřichův Hradec pořádají zájezd s dopravou ZDARMA na divadelní představení Je úchvatná! Představení se bude konat 8. ledna 2018 od 19 hodin v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích.

Doprava na představení do ČB a zpět zdarma! - odjezd v 17:15 h z Parkoviště Jitřenka Akce ve spolupráci Jihočeského divadla a Města Jindřichův Hradec. Autobus na tuto akci zajišťuje a hradí Jihočeské divadlo.
Pro zájemce z Jindřichova Hradce je rezervováno 24 vstupenek v rezervačním systému CBsystem.

Zakoupit vstupenky lze v pobočce CK Blue Style, Klášterní ulice 144 (v případě zájmu je nutné zde nahlásit, že jde právě o tuto svozovou akci!).

Cena vstupenky je 260 Kč.Jihočeské divadlo má zájem dostát přívlastku „jihočeské“, který má v názvu, a přilákat na svá představení diváky i ze vzdálenějších míst regionu, proto vyvíjí ve spolupráci s Městem Jindřichův Hradec a dalšími městy a obcemi pilotní projekt s názvem Za kulturou do Jihočeského divadla s dopravou zdarma.

Svoz do JČ divadla zdarma

Obdobným způsobem, tedy s dopravou zdarma, budete mít možnost navštívit také operu Trubadúr, kterou uvedeme 28. března 2018 od 19:00 hodin v DK Metropol v Českých Budějovicích.

Komedie věhlasného britského dramatika Petera Quiltera se soustředí na nejslavnější období kariéry Florence Jenkinsové, která od dětství toužila po hudební kariéře přesto, že neuměla zazpívat ani notu a neměla žádný smysl pro rytmus. Byla však přesvědčena o svém koloraturním sopránu a absolutním sluchu. Spolu s ní  přivádí autor na jeviště podobně excentrické postavy: věrného životní partnera St. Claira - neúspěšného anglického herce, svéráznou přítelkyni Dorothy a španělskou kuchařku Maríu, ale i „obránkyni hudby“ a rozhořčenou kritičku Florence paní Verindah-Gedgeovou. Do neuvěřitelné osobnosti Florence se nakonec zamiluje i zprvu zděšený klavírista McMoon, který s ní ve hře projde nahráváním v Melotone Recording Studiu, koncertem v hotelu Ritz Carlton, až po závěrečný neuvěřitelný triumf ve vyprodané Carnegie Hall.

Náročnou interpretaci falešného zpěvu i své komediální mistrovství na českobudějovické scéně předvede mnohonásobná držitelka Jihočeských Thálií, oblíbená Daniela Bambasová. V roli klavíristy McMoona se představí Martin Hruška, v roli St. Claira Jan Dvořák. Dále uvidíte Jaroslavu Červenkovou jako Dorothy, Teresu Brannu jako Maríu a Lenku Krčkovou v roli paní Verindah-Gedgeové.

Verdiho opera Trubadúr v režii uměleckého šéfa opery Jihočeského divadla se těší velkému diváckému úspěchu. Svoji premiéru měla v lednu tohoto roku.

W. Seledec pro rakouský deník Zur Zeit napsal: „Je obdivuhodné, čeho Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích dosáhlo v oblasti velké italské opery. Potlesk obecenstva byl zcela zasloužený a trval náležitě dlouho.“

Operu uvádíme v originálním znění s titulky. Kromě českých sólistů se v hlavních rolích představní pěvci z Japonska, Portorika, Itálie, Bulharska a Ukrajiny. Jako Leonora se představí Yukiko Kinjo nebo Jana Šafář Doležílková, v roli Manrica se střídají Lázaro Calderón a Paolo Lardizzone, roli hraběte z Luny ztvárňují sólista opery JD Alexandr Beň a bulharský barytonista Krum Galabov, v basové roli Ferranda vystoupí Josef Škarka nebo Jan Šťáva. Klíčovou úlohu cikánky Azuceny zpívají dvě mezzosopranistky – v JD dobře známá Šárka Hrbáčková a nová tvář Eliška Weissová, jedna z nejvýznamnějších současných českých mezzosopranistek.

Využijte tedy jedinečnou nabídku, kupte si svoji vstupenku a nechte se za kulturou do Budějovic odvézt zdarma. Svozový autobus se zastávkami v Kaplici, Netřebicích a Velešíně Vás po představení bezpečně dopraví zase zpět domů. Bližší informace vám rádi sdělíme v KIC Velešín  nebo v pokladně Jihočeského divadla.

Těšíme se na viděnou na některé z našich pěti scén.Vytvořeno 14.12.2017 9:43:16 | přečteno 694x | barbora.pisova
load