VÝSTAVA - Pavel Vavřík

Vavrik 2

Vernisáž obrazů a kreseb jindřichohradeckého pedagoga a výtvarníka Pavla Vavříka na Státním hradu a zámku Jindřichův Hradec proběhne v sobotu 13. 6. v 16:00 hodin. Výstava potrvá až do 30. 9. 2020.

Autor představí průřez svou tvorbou od olejomaleb, přes akvarely a perokresby, které se často soustředí na zachycení krásy jeho osudového města - Jindřichova Hradce.


PAVEL VAVŘÍK

Vystudoval výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě UP v Olomouci. Vyučuje kreslení a dějiny umění na Gymnáziu Vítězslava Nováka v Jindřichově Hradci, kde v současnosti se svojí rodinou žije.

Jeho tvorba je různorodá, co se týče malířských technik i motivů. Zabývá se akvarelem, perokresbou a olejomalbou. Námětem jeho obrazů bývá nejčastěji jihočeská krajina či město, ve kterém působí. Nevyhýbá se ani zátiším, portrétům, ilustracím. Osobitý celek v jeho tvorbě tvoří precizní perokresby vedut.

Nadcházející výstava v galerii jindřichohradeckého zámku představí jeho akvarely, perokresby, olejomalby. Jeho poslední obrazy jsou malovány technikou akrylu. Hlavním tématem je krajina a město Jindřichův Hradec. Kolekci obrazů doplní obrázky z jeho zahraničních cest.Vytvořeno 6.6.2020 13:43:36 | přečteno 702x | pavlina.pipalova
load