Výstava - Nejen broučci arch. Zdeňka Podhůrského

Broučci

Od dubna do srpna 2020 bude v prostorách Výstavního domu Stará radnice pro vás a vaše nejmenší k vidění výstava s názvem "Nejen broučci arch. Zdeňka Podhůrského". Vernisáž k této výstavě a ke znovuotevření přeměněné expozice JHMD se uskuteční 1. dubna od 17.00 hodin.

Retrospektivní výstava loutek jednoho z našich nejslavnějších výtvarníků dvacátého století a zároveň jednoho nejvýznamnějších loutkářů vůbec. Výstava milých, půvabných loutek z večerníčků Broučci, Neználkovy příhody a Dobrodružství Čokoládového panáčka, kresby, náčrty, kalendářové loutky, pracovní fotografie a textové informace připomínají genialitu tohoto kreslíře a výtvarníka.

Budou také připravené stále expozice z dějin města Jindřichův Hradec a jeho samosprávy a obřadní síň Jana Kotěry. Stálá expozice Jindřichohradeckých místních drah prošla v době přestávky přeměnou a návštěvníkům přinese nové informace o historii, ale i o současnosti. Určitě Vás také potěší vylepšený provoz na modelovém kolejišti, které patří k největším v Jihočeském kraji.

Vytvořeno 26.2.2020 14:21:43 | přečteno 835x | pavlina.pipalova
load