Výstava "Kabinety Stuchlé" a expozice Černínové - diplomaté, cestovatelé, sběratelé

Státní hrad a zámek

Během říjnových víkendů máte poslední možnost shlédnout na Státním hradu a zámku Jindřichův Hradec dvě výstavy - první představuje dosud opomíjené téma diplomatických misí českých šlechticů v 17.–20. století a druhá výstava nazvaná "Kabinety Stuchlé" vás zavede do světa pohyblivých loutek.

Kabinety Stuchlé. 

Loutkové krasavice tančící charleston, silák zdravící příchozího troubením na trumpetu, ožívající mořská panna, ale také cirkusové obludárium i do detailu provedená ložnice hraběnky Černínové o velikosti několika desítek centimetrů. To je okouzlující svět loutek výtvarnice Stanislavy Stuchlé, která vyrábí postavy ze dřeva, kůže, starého textilu, využívá i dráty, krajky či pštrosí peří a loutky umisťuje do dokonale vybavených zmenšených interiérů.

Výtvarnice Stanislava Stuchlá má za sebou tři velké samostatné výstavy, její opravdu netradiční a z velké části pohyblivé loutky už cestovaly do několika evropských zemí a sklízí vavříny na světových loutkářských festivalech. 

Černínové. Diplomaté, cestovatelé, sběratelé

Prohlídkový okruh vedoucí sály druhého patra renesančního Adamova stavení, v nichž je shromážděno několik stovek exponátů představujících rod posledních majitelů jindřichohradeckého zámku hrabat Černínů.Mezi unikátní exponáty patří diplomatické dary tureckého sultána císařskému vyslanci Heřmanu Černínovi, včetně unikátního zdobeného stanu, obrazy slavných italských malířů, kterými byla na konci 17. století vybavena obrazárna v pražském Černínském paláci, či řada vyznamenání i uniforem, které patřily jednomu z posledních majitelů zámku Evženu Černínovi.


1. - 27.10. 2019 soboty a neděle od 10.00 - 15.00
Vytvořeno 26.8.2019 10:48:08 | přečteno 531x | pavlina.pipalova
load