Výběrový okruh otevírá v roce 2023 o něco dříve

zámek Malý Vajgar 1Y9A7562

Kromě víkendů 18. a 19. a 25. a 26. března, bude otevřen také ve všedních dnech, konkrétně 21. - 24. března a 28. - 31. března. Ve všedních dnech vypravíme dvě prohlídky denně, a to vždy v 11 a ve 14 hodin.

Na letošní otevření zámku se těšíme my, jeho zaměstnanci, a jistě také milovníci památek z řad turistů. V zimních měsících se monument našeho města může zvenčí jevit, jako spící obr. V jeho komnatách se sice nepohybují zvědaví návštěvníci, ale rušno v nich je. Na první měsíce roku se vždy plánují práce, které během návštěvnické sezóny není možné provádět. Opravuje se ostění a výmalba pokojů, ošetřují se podlahy, a pokud je příznivá situace, restaurují se cenné kousky nábytku nebo i obrazy. Mnohdy se plánované práce a generální úklid po jejich dokončení podaří zvládnout doslova v posledních dnech před otevřením.

Letos jsme se rozhodli, že se vše musí zvládnout řádně, včas a dokonce dříve, než obvykle, neboť zámek otevřeme už v posledních dvou březnových víkendech. Než se postupně do nabídky přidají všechny prohlídkové okruhy, provádíme návštěvníky Výběrovým okruhem, který zavítá právě do takových interiérů, jaké lze vidět jen v jindřichohradeckém zámku, a to do Černé kuchyně, Zelených renesančních pokojů Adamova stavení a hudebního pavilonu Rondelu.

Připomínáme všem zájemcům o prohlídku, aby se nenechali splést případným hezkým jarním počasím. Pokoje zámku se v zimě nevytápí. Přijďte, dostatečně oblečeni, společně s námi přivítat novou sezónu.

Vytvořeno 20.2.2023 11:37:02 | přečteno 162x | barbora.pisova
load