Velikonoční veselice ve městě

Veselice 2019

20. dubna na Bílou sobotu se můžete těšit již počtvrté na tradiční Velikonoční veselici v prostorách Muzea Jindřichohradecka – konkrétně v obou renesančních sálech a na přilehlém dvoře minoritského kláštera ve Štítného ulici.

Program letos začne v Jindřichově Hradci netradičně před KD Střelnice již v 9.30 hodin vystoupením Jarošovské krojové družiny a průvodem se stromem Kraslicovníkem vedoucím na náměstí Míru, kde bude strom ukotven.

Programy v minoritském klášteře začínají od 10.00 a potrvají do 16.00 hodin. Pro děti i dospělé bude připravena řada dílniček, na kterých si budete moci vyrobit nejen nejrůznější velikonoční dekorace z rozličných materiálů, ale také si budete moci uplést velikonoční pomlázku, složit řehtačku a třeba vyzkoušet i tradiční techniku batikování voskem při zdobení kraslic se členy Jarošovské krojové družiny. Můžete nahlédnout pod ruce sklářskému mistru, který přímo před vámi vyrobí skleněné figurky. Namalujete si vlastní velikonoční perníčky a můžete dokonce zkusit vyfouknuté slepičí i husí vejce vyvrtat do vzorů pod vedením odborníka. Těšit se můžete na malý velikonoční trh chráněných dílen místních i z okolí. Své výrobky nabídnou ke koupi dílny sdružení Okna, Domov Kopretina z Černovic i místní výchovný ústav, Nazaret z Borovan přiveze svou tradiční keramiku. Během dne jsou na programu vystoupení Jarošovské krojové družiny, známé cimbálové kapely Notečka a dlouhorukého harmonikáře Ondry Váchy, který bude celý program moderovat. Občerstvení bude zajištěno, v černé kuchyni otevřeme opět malou krčmu.

VeseliceVelikonoční veselice program
Vytvořeno 15.4.2019 15:31:30 | přečteno 1084x | barbora.pisova
load