Velikonoční prohlídky zámku v Jindřichově Hradci

P4083501

Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec zahajuje v letošním roce sezónu v sobotu 2. dubna. Těšit se můžete na výstavu Splašená vejce, kterou si můžete od pátku 15. 4. 2022 do 18. 4. 2022 projít vlastním tempem.

Jistě nejen návštěvníky přijíždějící k nám z větší dálky, ale také místní potěší skutečnost, že můžeme po dvou letech navázat na naši známou velikonoční tradici - výstavu zvanou Splašená vejce. Zhruba osm set vajec rozmanitých velikostí a barev se v týdnu před velikonočním víkendem postupně objeví v zámeckých pokojích v neobvyklých kompozicích.

Od Velkého pátku 15. dubna do Velikonočního pondělí 18. dubna bude možné navštívit pokoje s výstavou v individuálních prohlídkách. Návštěvníci tak mohou interiéry procházet vlastním tempem. To jistě ocení zejména malí návštěvníci i jejich rodiče. Ale ani návštěvníci, kteří upřednostní prohlídku s průvodcem, nebudou ošizeni. v prohlídkové trase se budou pohybovat naši průvodci a velmi rádi odpoví na dotazy, nebo i podají část průvodcovského výkladu.

Otevírací doba o Velikonocích je od 10 do 12 a následně od 13 do 15.15 hod. (poslední možný vstup).

Výstava Splašená vejce zůstane v pokojích také v týdnu po Velikonocích, tedy do neděle 24. dubna.


Vytvořeno 1.4.2022 10:49:31 | přečteno 489x | pavlina.pipalova
load