Velikonoční nostalgická jízda

velikonoční jízda

Velikonoce jsou za dveřmi a je čas vyrazit na výlet. Malebným krajem České Kanady vás v sobotu 15. dubna vyveze Velikonoční nostalgický vlak.

 Během cesty z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice zastaví vlak v jedné ze stanic, aby si zde děti na přilehlé zahradě nasbíraly, co tu pro ně nachystal velikonoční zajíček. Cestující se mohou zúčastnit soutěže o nejhezčí přinesené vajíčko. Inspiraci ani technikám zkrášlování se meze nekladou. Soutěžní výtvory budou vystaveny v Nové Bystřici. Na výherce čeká volná jízdenka na některý z dalších parních vlaků. Pro velké i malé je v cílových stanicích připravena tvořivá dílna.

Na zpáteční cestě si budete moci uplést pravou velikonoční pomlázku. Na Velikonoční pondělí se bude koledníkům určitě hodit. V bufetovém voze historické soupravy budou pro cestující připraveny tradiční velikonoční mazance a beránci. Velikonoční jízdu zpestří čerstvě vylíhnutá kuřátka, králíčci a možná i malá jehňátka či kůzlata.Nostalgický velikonoční vlak povede nejstarší diesel elektrická lokomotiva v České republice. Její charakteristická zelená barva je navíc liturgickou barvou Velikonoc.

Z jindřichohradeckého nádraží vyjede vlak minutu před tři čtvrtě na jedenáct. Cesta do Nové Bystřice mu potrvá i se zastávkami hodinu a půl. Přesně ve dvě hodiny odpoledne se vydá na zpáteční cestu. Do Jindřichova Hradce se vrátí v 15:37.

Vzhledem k pravidelně vysoké návštěvnosti této zvláštní tematické jízdy doporučujeme zájemcům rezervovat si místa předem. Jízdenky s místenkou zakoupíte na: http://jizdenky.jhmd.cz/. Pro získání dalších informací pište na office@jhmd.cz. Více informací naleznete na www.jhmd.cz

 

Vytvořeno 14.3.2017 13:56:00 | přečteno 924x | petra.kredatusova
load