Vánoční trhy ve městě a Adventní dny na zámku

Vánoční trhy

Město Jindřichův Hradec, Národní památkový ústav a Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec vás srdečně zvou  o třetím adventním víkendu 10. a 11. prosince k návštěvě tradičních Vánočních trhů a Adventních dnů na zámku.

Město Jindřichův Hradec pořádá již tradičně vánoční trhy na náměstí Míru a Masarykově náměstí v Jindřichově Hradci. Letos se na ně můžete těšit o víkendu 10. a 11. prosince od 10.00 do 17.00 hodin. Během celého víkendu budou na náměstí Míru vystupovat jindřichohradecké mateřské a základní školy se svými vánočními programy.

Trhy jsou vždy spojené i s Adventními dny na jindřichohradeckém Státním hradu a zámku.Druhé a třetí zámecké nádvoří obsadí tržiště s originálním zbožím a sladkými i slanými pochutinami. Program obou víkendových dnů nabídne hudební, taneční a divadelní vystoupení. Jistě nejen dětské návštěvníky potěší malý zvěřinec, výstava sokolnicky cvičených dravých ptáků nebo lukostřelba na II. nádvoří. V provozu bude opět 500 let stará Černá kuchyně. Své dovednosti předvedou umělečtí řezbáři, kováři a hrnčíři a v malých tvůrčích dílnách budou zájemci moci podnítit svou vlastní tvořivost. Také v letošním roce přijali naše pozvání jindřichohradečtí duchovní, kteří společně uspořádají nedělní ekumenickou bohoslužbu v kapli sv. Ducha. V rámci Adventních dnů mohou příchozí rovněž navštívit Advent v Domě gobelínů, který předvede ukázky řemesel a zorganizuje dílnu pro děti i dospělé.

ikona souboruProgram Adventních dnů na zámku


 

Vytvořeno 22.11.2016 9:10:00 | přečteno 2826x | petra.kredatusova
load