Vánoční trhy proběhnou v centru Jindřichova Hradce 7. a 8. prosince

R Brychta 13 2

Přijďte nasát nefalšovanou atmosféru vánočních trhů protknutou vůní punče, klobás, dřevěných hraček, zvukem rolniček i pohupováním vlněných čepic a dalšími podmanivými momenty. K těm jistě přispěje nejen pestrá hudební nadílka žáků mateřských a základních škol, ale také speciální program v Domě Gobelínu a Muzeu fotografie a MOM.Vánoční trhy plakát program 2

Od ranních do večerních hodin se můžete po celý druhý prosincový víkend těšit na stánky s nejrůznějším zbožím a pochutinami: cukrovinky, trdelník, uzené ryby, sýry, uzeniny, keramika, proutěné zboží i dřevěné zboží, formičky, jmelí, vánoční ozdoby, svíčky, textil, dekorace, přírodní mýdla, bižuterie a další.

Stánky trhovců zaplní náměstí Masarykovo i náměstí Míru, kde je zároveň připraven bohatý hudební program. O ten se postarají žáci jindřichohradeckých základní i mateřských škol, dále pak sbor Easy School a českobudějovický písničkář Martin Kajaba. Přesný sled vystoupení naleznete v níže přiloženém progamu.

Přítomnost stánků si vyžádá drobné lokální změny v dopravním provozu. Podrobnosti naleznete zde.

Vánoční trhy pro vás připravují Služby města Jindřichův Hradec. Avšak nejen v ulicích a na náměstích si každý přijde určitě na své. Co nabídnou ve svých útrobách další městské instituce?

Advent s řemesly v Domě gobelínů 7. – 8. prosince 2019, od 10:00 do 17:00 hodin. Po celý den jsou připravené ukázky řemesel a především pak pro děti tvořivé dílny s odměnou.

Děti si vyzkouší tkaní na kolíkových stavech, v dílně MALÝ KUTIL pak práci se dřevem, v kreativní dílně KRASOHLED vytvoří vánoční drobnosti, dále si vyrobí vedle vánoční lucerničky celou řadu nových výrobků s vánoční tématikou. Návštěvníci si budou moci prohlédnout i zakoupit knihy s motivy Trnkových ilustrací, originální přírodní šperky, vánoční polštářky a šité dekorace z textilu.

Děti obdrží na pokladně plán stanovišť, budou sbírat za své dovednosti razítka a po splnění úkolů obdrží opět na pokladně muzea zaslouženou odměnu.

Zveme vás do vánočních prostor Domu gobelínů, kde můžete se svými blízkými strávit inspirativní a tvůrčí adventní víkend. Vstupné: dospělí 20 Kč, děti zdarma. Změna programu vyhrazena.

Museum fotografie a moderních obrazových umění Po oba dva dny nabízí museum (po předchozí telefonické rezervaci na čísle 384 362 459) Adventní ateliérové fotografování v historických kostýmech. Na sobotu připravilo navíc Vánoční dílničku pro děti.

Na své návštěvníky se těší rovněž Výstavní dům a galerie Stará radnice. Ta láká na výstavu Ladovská zima. Korunujte všudypřítomnou vánoční atmosféru zhlédnutím klasických motivů, které se nikdy neokoukají a vždycky pohladí. Ladovskou zimu doprovází výstavka dřevěných hraček místního řezbáře Luďka Fialy.

V neposlední řadě je třeba také upozornit na dvoudenní bohatě naplněný program, který připravil na svých nádvořích Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec.

Vánoční trhy plakát program zámek 2
Vytvořeno 22.11.2019 16:50:18 | přečteno 1218x | pavlina.pipalova
load