V Rytířském sále jindřichohradeckého zámku se bude tančit

JHSO_Rytířský sál

Na Podzimní taneční koncert se můžete vydat v neděli 22. října od 19.00 hodin do Rytířského sálu Státního hradu a zámku v Jindřichově Hradci. Jak už název napovídá, nebude se hrát jenom k poslechu, ale i k tanci. Každý má možnost si vybrat, zda chce pouze poslouchat, nebo před začátkem plesové sezóny provětrat své taneční boty.  

Pod taktovkou Radka Šalši zazní skladby takových autorů, jakými jsou G. Gershwin, K. Hašler, J. Vejvoda, J. Strauss, J. Ježek a mnoho dalších.

Pokud zadáte na internetu heslo taneční hudba, objeví se vám definice, že je to takový typ hudby, který je určený především pro tancování. Dozvíte se, že to může být malý kus sonáty, nebo i něco většího. Obecně se potom dá taneční hudba rozdělit na živou taneční hudbu a nahranou taneční hudbu.

Vzhledem k tomu, že bychom rádi, abyste přišli na taneční večer JHSO, je každému hned jasné, že se nebude jednat o nahranou hudbu. Představí se také tanečníci z pelhřimovského tanečního klubu PeTanK, kteří nám ve svých ukázkách osvěží taneční kroky některých tanců. Ochuzeni nebudete ani o zpěv, protože s námi vystoupí výborní zpěváci Josefina Žampová a Martin Růžička. Na klavír zahraje skvělý klavírista Josef Filip.

Doufám, že ani vy nezůstanete pouze pasivními diváky, ale že se aktivně zúčastníte tohoto večera a využijete tak svých tanečních dovedností. Občerstvení pro znavené tanečníky i netanečníky zajistí Soukromá střední škola obchodu, služeb a provozu hotelů.

Srdečně zvu všechny posluchače na tento koncert. Předprodej vstupenek začne 9. října v prodejně Bylinek Zuzany Kořínkové na náměstí Míru.

Ludmila Plachá

Vytvořeno 2.10.2017 9:44:18 | přečteno 814x | barbora.pisova
load