Úchvatná podívaná v Hvězdárně a planetáriu prof. Františka Nušla

hvězdárna 1Y9A7633

Do vesmíru za každého počasí v Hvězdárně a planetáriu prof. Františka Nušla v Jindřichově Hradci. Za příznivého počasí máte možnost pozorovat Slunce a některé planety Sluneční soustavy, ve večerních hodinách úchvatnou noční oblohu. Za nepříznivého počasí navštivte jednu z projekcí planetária. Stojí to za to!

Aktuální program

Středa20:00Neuvěřitelný vesmírPlanetárium     
Středa21:00Pozorování noční oblohyHvězdárna      
Neuvěřitelný vesmír – Vezmeme vás na krátkou exkurzi do vesmírné zoo a na několika exemplářích, vám ukážeme, co můžete od vesmíru čekat. Proletíme si naší sluneční soustavu, ukážeme si, kde a jak vznikají hvězdy a jak probíhá jejich život. Co to jsou černé díry, galaxie a zda je vesmír tak nekonečný, jak si doopravdy myslíme. 
Sobota20:00Ze Země do vesmíruPlanetárium     
Sobota21:00Pozorování noční oblohyHvězdárna      
Ze Země do vesmíru – Vesmír zkoumáme již dlouhá staletí a přešli jsme od prostého pozorování očima, přes důmyslné přístroje měřící pohyb těles na obloze, až k dalekohledům s nejrůznějšími detektory. Z jednotlivých měření jsme seskládali fascinující mozaiku pozorovatelného vesmíru a je teď na vás, abyste si ji prohlédli a nechali se unést krásou vesmírných těles a struktur.
Neděle14:00Khrumka a kouzelná raketaPlanetárium     
Neděle15:00Pozorování SlunceHvězdárna      

Pořad nejen pro děti – Khrumka a jeho kamarád Kippy se zajímají o vesmír. Dozví se o zatmění Slunce. Proto se vydají za vlastníkem hvězdářského dalekohledu, astronomem Elfem. Při pozorování se od sovy Šuši dozvídají o legendě o Kouzelné raketě ukryté v jeskyni. Raketu najdou a v něm také mluvícího vesmírného robota Robixe. 

Časy pozorování na hvězdárně během roku

  • listopad až leden od 18:00
  • únor, březen, říjen od 19:00  
  • duben, září od 21:00 
  • květen až srpen od 21:30

Na hvězdárně lze dalekohledy pozorovat oblohu pouze za jasného počasí. V případě nepříznivého počasí Vám ukážeme přístrojové vybavení.

http://www.planetariumjh.cz/


Vytvořeno 12.9.2022 13:51:15 | přečteno 321x | pavlina.pipalova
load