Týden vědy a techniky v kavárně FotoCafé

Přednáška ve FotoCafé

V rámci festivalu Týden vědy a techniky se v kavárně FotoCafé v prostorách Muzea fotografie uskuteční 8.11. od 18:00 přednáška prof. RNDr. Evžena Amlera, CSc. z 2. LF v Praze na téma Regenerativní medicína - kmenové buňky ano či ne?

Týden vědy a techniky Akademie věd ČR je největší vědecký festival v České republice, který zahrnuje přednášky, výstavy, dny otevřených dveří, dokumentární filmy, workshopy, vědecké kavárny a mnohé další aktivity napříč celou republikou i všemi vědeckými obory. Festival oslovuje studenty středních škol, pro které jsou připraveny především přednášky a exkurze v dopoledních hodinách. Odpolední, podvečerní a doprovodné programy jsou pak určeny na širokou veřejnost. Týden vědy a techniky AV ČR koordinuje Odbor popularizace vědy a marketingu Střediska společných činností AV ČR, v. v. i. Na organizaci festivalu se podílí všechna pracoviště Akademie věd ČR.

Letošní, šestnáctý ročník, který bude zahájen v úterý 1. listopadu a skončí v neděli 13. listopadu, se ponese v duchu motta „Za hranice známého“. Část programu je věnována mj. vesmíru. Týden vědy a techniky AV ČR nabídne i dny otevřených dveří, do kterých se zapojují všechna pracoviště Akademie věd ČR. Novinkou je letos speciální program, který vedle netradičních workshopů zahrnuje i komentované prohlídky, pozorování ptactva či Slunce nebo divadelní hry.

Kmenové buňky jsou novou nadějí v moderních léčebných metodách v regenerativní medicíně. Jejich aplikace má však celou řadu překážek, které brání, aby se běžně rozšířily. Přednáška se bude zabývat možností aplikace kmenových buněk, ale zejména alternativními bezbuněčnými přístupy.

Prof. RNDr. Evžen Amler, CSc., se věnuje tkáňovému inženýrství, nanotechnologiím, řízenému dodávání léčiv a kvalitě vnitřního prostředí inteligentních budov. V minulosti se zaměřoval také na proteinové inženýrství. Je vedoucím Ústavu biofyziky 2. lékařské fakulty UK a vedoucím vědeckým pracovníkem Ústavu experimentální medicíny AV ČR.  

Do Týdne vědy a techniky AV ČR se kromě Akademie věd zapojí přes padesát spolupracujících institucí.

Vstup na všechny akce je zdarma.
Vytvořeno 25.10.2016 9:59:01 | přečteno 826x | petra.kredatusova
load