TOP Týden 2015 je tady !!!

Focení v kostýmech

Již popáté pořádá Jindřichův Hradec v rámci projektu Putování po historických městech Čech, Moravy a Slezska akci s názvem TOP Týden. Týden plný aktivit a kulturních zážitků letos proběhne v týdnu od 25. července do 2. srpna 2015.

Zatímco v minulých letech se Hradečákům a návštěvníkům města podařilo díky tomuto projektu např. vytvořit nebo překonat hned tři české rekordy, letos bude každý den v průběhu TOP Týdne jinak tematicky zaměřen. Konkrétně to bude Husitská sobota, Hudební neděle, Pondělní scéna, Filmové úterý, Středa u vody, Čtvrtek v pohybu, Foto pátek a Pouťový víkend.

TOP Týden 2015 startuje 25. července akcí nazvanou Husité hurá na Hradec! Naše město se tak připojuje k letošnímu krajskému projektu Jižní Čechy husitské. V městském parku bude připraven bohatý program pro rodiny s dětmi jako např. sokolnická show, panský žertéř, klaun a žonglér, ohňová show, molitanová bitva, škola boje husitským cepem či křižáckým rytířským mečem, hudební a divadelní vystoupení v dobových kostýmech, trhy, soutěže pro nejmenší, fotokoutek, apod. Začátek akce je naplánován na 13. hodinu, ukončení na 18. hodinu.

Sobota bude také patřit kostýmovaným nočním prohlídkám jindřichohradeckého zámku.

O den později, tedy v neděli 26. července, se v centru města objeví pouliční umělci (12.00 hodin Ondra Vácha s harmonikou, 14.00 hodin kytaristka Pensée) a od 15.00 hodin vystoupí v Husových sadech Řečická kapela.

Pondělní scéna 27. července nabídne návštěvníkům divadelní představení společnosti ELF Praha Kocour v botách pro děti v atriu Muzea fotografie a MOM.

Úterý 28. července bude patřit příznivcům filmů. Po celý den budou snímky pro děti i dospělé promítány v kině KD Střelnice a také v Domě gobelínů.

V příznivé počasí doufají pořadatelé středečního hravého dne v aquaparku na sídlišti Vajgar. Akce je naplánována na dobu 10.00 – 18.00 hodin.

Ve středu 29. července se rovněž koná další ze série Letních koncertů. V atriu Muzea fotografie a moderních obrazových médií vystoupí kapela Jen tak tak.

Čtvrtek v pohybu – tak zní název dalšího tematického dne v rámci TOP Týdne 2015. V Mertových sadech bude 30. července od 9.00 do 16.00 hodin probíhat discgolfový turnaj a akademie s možností vyhrát řadu zajímavých cen.

poslední červencový den bude v Muzeu fotografie a moderních obrazových médií odhalena koláž z došlých selfie a vyhodnocena doprovodná soutěž. Ve stejný den a stejných prostorách startuje oblíbené fotografování v historických kostýmech, které bude probíhat až do neděle 2. srpna.

V pátek se můžete těšit i na další Letní koncert, tentokrát na náměstí Míru (kapela Claymore), a také na Noční prohlídky hradem a zámkem s Bílou paní.

Ty budou probíhat i v sobotu 1. srpna, stejně jako další z koncertních vystoupení na náměstí Míru (Jindřichohradecký Big Band). Právě v sobotu začínají Dílny pro děti i dospělé v Domě gobelínů, které budou probíhat také v neděli 2. srpna.

Závěrečný den celého TOP Týdne bude patřit oblíbené tradiční pouti Porcinkule v centru města, ale chybět nebude ani pouť Porciunkule v klášterním kostele od 9.30 hodin či Promenádní koncert na Masarykově náměstí od 10.00 hodin (skupina Klaret).

ikona souboruPLAKÁT 

Více informací najdete na plakátech a na www.jh.cz, www.infocentrum.jh.cz
Změna programu vyhrazena.

Vytvořeno 14.7.2015 12:53:47 - aktualizováno 27.7.2015 10:11:23 | přečteno 1789x | barbora.pisova
load