Tipy na výlety s dětmi pěšky - Jindrova naučná stezka

Jindrova naučná stezka 1

I v přírodě se dá s dětmi učit a proto vám nabízíme pár tipů na výlety. Až nás pustí ven a situace to dovolí, pěšky můžete sfouknout hodiny vlastivědy, přírodopisu i dějepisu. V následujícím výletu spojíte procházku přírodou s projížďkou vlakem.Jindrova naučná stezka

Na výlet se vydáte vlakem z Jindřichova Hradce (parkování je možné přímo na nádraží). Vláček má konečnou stanici v Nové Bystřici. Vy vystoupíte dříve, a to v Malém Ratmírově.  Od nádraží v Malém Ratmírově sejdete cca 500 metrů z kopce po silnici a vlevo v lese se napojíte na červenou turistickou značku, která vede Jindrovou naučnou stezkou při toku Hamerského potoka. Naučná stezka začíná v Jindřichově Hradci a odtud je zahájeno i číslování informačních panelů (od čísla 1 do čísla 21). Protože jdete směrem opačným, vaše první zastavení je u tabule s číslem 21. Po cestě se dozvíte spousty poznatků o zdejších rostlinách, živočiších nebo např. o tzv. suťových lesích, typických pro tuto krajinu. Zábavnou formou jsou tu pro děti připraveny i různé hádanky a úkoly doplněné obrázky. Celá trasa je dlouhá 11 km. S malými dětmi jsme zvolili kratší úsek ve vzdálenosti 7 km, kde v obci Jindřiš můžete ukončit vaše putování, naskočit opět na vláček a vyrazit zpět do Jindřichova Hradce.

Na rozcestí Pod Vítkovým hrádkem můžeme odbočit a vyjít ke zřícenině Vítkův hrádek (cca 500 m).

Jindrovu naučnou stezku není vhodné absolvovat s kočárkem, na odrážedle či kole, trasa vede z převážné části po méně kvalitní přírodní cestě !


Více na:http://www.stezka.hamerskypotok.cz/


Vytvořeno 17.3.2020 13:46:13 | přečteno 624x | barbora.pisova
load