Svatováclavské slavnosti

Svatováclavské slavnosti

Obyvatelé a návštěvníci Jindřichova Hradce si v sobotu 22. září na náměstí Míru v rámci již čtvrtých Svatováclavské slavnosti připomenou osobnost jednoho z nejvýznamnějších šiřitelů křesťanství - sv. Václava.

Svatý Václav je jediným českým světcem, jehož svátek je součástí celosvětového kalendáře římskokatolické církve. Je jedním z nejoblíbenějších českých svatých, mučedník, postava, jejíž tradice sehrála velmi důležitou úlohu v emancipaci českého státu a přemyslovské dynastie v rámci křesťanské Evropy. Zároveň je podle pověsti také zakladatelem tradice pěstování vína v naší zemi. Obyvatelé a návštěvníci Jindřichova Hradce si osobnost jednoho z nejvýznamnějších šiřitelů křesťanství připomenou v sobotu 22. září, kdy se na náměstí Míru budou konat v pořadí čtvrté Svatováclavské slavnosti. Připravený program bude i tentokrát zahrnovat příjemné posezení s koštem vína různých vinařů či pojízdnou pekárnu, ve které si budete moci zakoupit vynikající štrůdly vyrobené přímo na místě. Chybět nebudou stánky s kořením, uzeninami, sýry či sladkostmi a stánek s regionálními potravinami. Na tradičním českém jarmarku si ale můžete pořídit i suché vazby, věnce, hračky, drátkové šperky, keramiku, textilní zboží nebo šperky a bižuterii ze skla.

Program Svatováclavských slavností 2018:

10.00 – 18.00 hodin - TRADIČNÍ ČESKÝ JARMARK

10.30 – 12.00 hodin - CIMBÁLOVÁ KAPELA ERNESTA MEZEIHO (Slovensko)

13.00 – 15.00 hodin - BABOUCI – Jihočeská dechová kapela

15.45 – 17.30 hodin - KLARET – Strážský výběr

Změna programu vyhrazena. Neváhejte a přijďte společně s námi prožít příjemný den orámovaný skvělou hudbou, jídlem a vínem!

 

Jana Říhová

Vytvořeno 28.8.2018 11:13:12 | přečteno 3210x | barbora.pisova
load