Stará radnice v novém kabátě otevírá své brány návštěvníkům

Stará radnice

Dne 30.6. dopoledne proběhlo slavnostní otevření Staré radnice. Tento zrekonstruovaný výstavní dům plný zajímavých expozic můžete od 30.6. poprvé navštívit, a to od 13:00 do 17:00 hodin. Další dny bude otevřeno podle uvedených otevíracích hodin.

Od středy prvního července, každý den kromě pondělků, můžete zavítat do nově opravených prostor někdejší radnice na náměstí Míru. Rekonstrukce ukončená v první polovině letošního roku proměnila budovu na výstavní dům, který nyní naplní expozice připravené ve spolupráci s Jindřichohradeckými místními drahami, Státním oblastním archivem Třeboň a kurátorkou Pavlou Petrákovou Slancovou. V dětském interaktivním sále v prvním poschodí přivítají dětské návštěvníky na výstavě Pohádky nejen na večer večerníčkové postavy v životní velikosti. Promítané pohádky a dokumenty na téma večerníčků, které letos slaví 50. výročí od svého prvního televizního vysílání, doplní výstava souvisejících předmětů nebo nabídka aktivit pro menší i větší děti. Děti i dospělé potěší doslova záplava vláčků, mašinek a modelů, která na ně čeká v Expozici JHMD: Železnice hrou. Dotykový informační panel nabídne přehršle informací o místní lokálce, jihočeské raritě a pod sklem vitrín se pak můžete podívat, s čím si hrály děti kdysi a s čím si hrají dnes. Děti si zde vyzkouší, jaké je to být strojvůdcem - ať už na modelovém kolejišti s ovládanými vláčky, nebo na kopii pultu strojvedoucího z úzkokolejky, kde budou moci sledovat, jak šéfovi vlaku ubíhá krajina před očima.

O patro výše k prohlídce láká obnovená obřadní síň Jana Kotěry, ve které se už před 111 lety začali scházet městští radní, aby rozhodovali o osudu města na břehu Vajgaru. Další část druhého poschodí patří výstavě Z dějin městské samosprávy. Zde zvou k prohlídce například faksimile důležitých listin z historie Jindřichova Hradce, galerie všech hradeckých starostů nebo interaktivní dotyková tabule plná zábavných kvízů a dalších aktivit. Součástí výstavního domu Stará radnice je také samostatná Městská galerie, kterou je možné si pronajmout za účelem výstavy vlastních uměleckých děl. Cena pronájmu činí 200 či 250 Kč za den, více informací získáte na webu stararadnice.jh.cz nebo na e-mailu hudec@jh.cz.

Nově otevřené prostory výstavní síně zahájí tvorba rodiny Krninských. Z jejich dílny zde můžete spatřit obrazy, kresby, keramiku, prostorové objekty a možná i něco navíc. Na tuto výstavu pak naváže se svými kolážemi a olejomalbami Vladimír Nosek, který návštěvníkům představí výběr svých prací z posledních let.

Výstavní dům Stará radnice je otevřený denně mimo pondělků, vždy od 10.00 do 17.00 hodin s přestávkou od 12.00 do 13.00 hodin.Vytvořeno 30.6.2015 11:13:57 - aktualizováno 30.6.2015 15:35:01 | přečteno 1387x | barbora.pisova
load