Stará radnice představí české vědce a jejich vynálezy

20201001 144003

Pod hlavičkou projektu Otevřená věda III vznikla výstava karikatur českých vědců a jejich nejslavnějších objevů, jejíž snahou je především mladší generaci představit české vědce, vynálezce a objevitele. V galerii Výstavního domu Stará radnice můžete od 1. do 31. října zhlédnout výstavu s názvem Čeští vědci a jejich vynálezy

Portréty nejznámějších českých badatelů nejsou v žádném případě přesnou kopií originálů, stejně tak tomu je i s jejich vynálezy. Hlavním cílem výstavy je přimět pozorného návštěvníka, aby nalezl správnou dvojici – vědce a jeho vynález.

Podívali jste se někdy na věci kolem sebe a zamysleli se, jak vznikly? Pamatujete si, kdo první objevil všechny čtyři krevní skupiny? Uhádnete, v čem spočívají zákony dědičnosti? Víte, k čemu slouží lodní šroub? Znáte toho, kdo se skrývá za objevem měkkých kontaktních čoček? Za všemi těmito objevy a vynálezy stojí právě čeští vědci, o kterých jste možná ještě v životě neslyšeli. Přitom většinu jejich skvělých objevů a vynálezů používáme dodnes. Kolik z nich znáte vy?


Vytvořeno 2.10.2020 10:09:40 | přečteno 1002x | pavlina.pipalova
load