Společný cyklo a pěší výšlap odstartuje letošní sezónu v Jindřichově Hradci

Pedál 2022 plakát

Namažte řetězy a promažte kolena na další zahájení turistické sezóny 2022, které se uskuteční v sobotu 21. května, konaný už řadu let pod názvem Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál. Dostaveníčko bude v parku pod Gymnáziem Vítězslava Nováka, kde je situován jak start, tak i cíl letošního Pedálu.

V sobotu 21. května pořádá město Jindřichův Hradec ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů Jindřichův Hradec oblíbenou akci s názvem „Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál“. Organizátoři si pro účastníky tentokrát připravili dva cyklistické okruhy a jednu trasu pro pěší. Start i cíl jarního Pedálu jsou situovány do parku pod gymnáziem. Právě tady čeká na návštěvníky také doprovodný program zahrnující například Slack show – originální umělecko-sportovní vystoupení, atrakce Cyklo klubu Znojmo, jako jsou trojkolky a šlapací káry pro menší děti, dřevěná kola „drezína“– předchůdce jízdních kol či cyklistické kuriozity. Delší cyklistický okruh měří cca 40 km a jeho účastníci se na start postaví ve 13.00 hodin. Z parku pod gymnáziem vyrazí cyklisté směrem na Rýdův kopec, sv. Barboru a Mnich, dále na Holenský dvůr, k rybníku Holná, na Jemčinu, Hatín, Polště, Vydří a Políkno směrem na Buk, Matnou a přes Frankův dvůr zpět do parku pod gymnáziem. O půl hodiny později, tedy ve 13.30 hodin, se na trať vydají zájemci o kratší cyklistický okruh měřící zhruba 20 km, a také pěší účastníci, pro které je připravena trasa kopírující nově vzniklou Stezku zámeckých pánů o délce cca 3,5 km. Stezka procházející nejzajímavějšími místy centra města bude osazena pěti informačními panely a slavnostně otevřena právě při jarním Pedálu. Na vycházkovém okruhu se návštěvníci seznámí nejen s historií vzniku našeho města, se šlechtickými rody, které život v našem městě ovlivňovaly, ale také uvidí propojení do našeho současného života, ať už díky bohaté architektuře nebo duchovnímu odkazu. Kratší cyklistická trasa vede z parku pod gymnáziem opět směrem na Rýdův kopec, sv. Barboru a Mnich, odtud na Ratiboř, Matnou a přes Frankův dvůr zpátky do Jindřichova Hradce.

O občerstvení se opět postarají jindřichohradečtí dobrovolní hasiči, slovem a hudbou pak akcí bude provázet moderátor Michal Arnošt. Zhruba v 16.30 hodin dojde na losování cen, přičemž tou hlavní bude i tentokrát jízdní kolo.

Změna programu vyhrazena.

Důležité upozornění: každý se akce účastní na vlastní nebezpečí!

Partneři akce: Nadace Jihočeské cyklostezky, která se na organizaci podílí finančním příspěvkem 15 000 Kč, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna a Oblastní spolek Českého červeného kříže

Mediální partneři akce: Radiohouse, měsíčník Neon, měsíčník Žurnál – krásné články a Jindřichohradecký deník

Mapy tras: 

ikona souboruCyklo dlouhá
ikona souboruCyklo krátká 
ikona souboruPěší 3,5 km
Vytvořeno 28.4.2022 10:56:06 | přečteno 330x | pavlina.pipalova
load