Skupina FRAGILE opět na zámku

Fragile_2016

Koncert skupiny Fragile se uskuteční 25.5.2016 v 19 hod. na Státním hradě a zámku Jindřichův Hradec v je součástí Fragile CZ tour 2016. Navazuje na loňské úspěšné turné a opět vystoupí v našem městě. Vstupenky v prodeji v Informačním středisku.

Trojnásobní držitelé zlaté sošky - slovenské divácké ceny OTO v kategorii Hudební skupina roku, společně s Richardem Müllerem čtyřnásobní majitelé platiny za album Hlasy a Hlasy 2, cena SOZA za nejprodávanější nosič zvukového záznamu za rok 2014 na DVD HLASY 2 (CD, live CD + DVD), oceněni Krišťálovým krídlom za Album roku, to je vokální skupina Fragile.

Skupina je složená z populárních osobností, známých z různých televizních seriálů a divadel pod vedením dirigenta a producenta Braňa Kostky. Skupinu dále tvoří Soňa Norisová – soprano, Jana Golis – soprano, Helena Krajčiová – alto, Svetlana Rymarenko – alto, Slavo Košecký – tenor, Vilo Csontos – tenor, Kamil Mikulčík – bass. Alternanti skupiny: Jana Boltižiar – soprano, Kamila Apetauer – soprano, Peter Lacho – tenor, Martin Madej – tenor, Jozef Hečko - bas.

Věnují se interpretaci známých světových rock - pop - hitů v působivých a velmi zajímavých originálních a cappella aranžmá – bez hudebních nástrojů. Všechno co uslyšíte je opravdu tvořeno jen hlasem a ústy interpretů v komorním a cappella provedení. Čistě vokální, jisté instrumentální prvky se v jejich hlasech uplatňují jako rytmická opora.

Repertoár koncertu tvoří písně světových i domácích interpretů jako: Sting, Lord, Richard Müller, Jason Mraz, Lorde, The Flying Pickets, Pharell Williams, The Real Group, Karel Gott a mnoho dalších. Mezi novinky, které skupina prezentuje v Čechách a na Moravě patří skladba The Parting Glass – irská národní skladba, kterou zařadil na svůj poslední album také Ed Sheeran. Dále skladbu Get Lucky od Daft Punk, dále skladbu Without or without you od U2. Zazní také gospelové skladby. Do svého repertoáru si připravili mimo skladby Bohemian Rhapsody, Good Old Fashion Lover Boy a aranže dalších známých hitů legendární britské skupiny Queen. Proto zasáhnou široké divácké publikum a na své si přijdou všichni milovníci kvalitní muziky.

Skupina již čtvrtým rokem vystupuje s Richardem Müllerem v rámci projektu Hlasy po celé ČR s SR. Celé turné s více jak sto úspěšnými koncerty provázely nadšené reakce publika. Koncerty vidělo mnoho tisíc diváků, prodalo se na dvacet tisíc alb i mnoho ocenění dělá z "Hlasů" jeden z nejúspěšnějších projektů za poslední roky.

Koncert, který se uskuteční 25.5.2016 v 19 hod. na Státním hradě a zámku Jindřichův Hradec v je součástí Fragile CZ tour 2016. Navazuje na loňské úspěšné turné, kdy skupina koncertovala a vystoupila v celkem 24. městech v nádherných prostorách státních hradů a zámků, náměstích, kostelech, kulturních domech v divadlech a také v unikátních prostorách Mladečských jeskyní.

Vstupenky již v předprodeji v pokladně Státního hradu a zámku Jindřichův Hradec, informačním centru Jindřichův Hradec a online na www.ticketportal.cz

Vytvořeno 5.5.2016 14:25:27 | přečteno 1031x | barbora.pisova
load