S turistickou sezónou se opět rozloučíme na Jindřichohradeckém pedálu

Jindřichohradecký pedál 2021

Také letos bude loučení s turistickou sezónou ve znamení společného cyklistického a pěšího výšlapu, jehož název je nejen Jindřichohradečákům již velmi dobře znám. Akce  Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál se uskuteční v sobotu 2. října a její start i cíl je situován do prostor Sportcentra Bobelovka v místní části Otín.

Jako první se ve 13.00 hodin vydají na trať účastníci delšího z cyklistických okruhů měřícího přibližně 28 km. Vyjedou z Bobelovky směrem na Jindřiš, Rodvínov, Matějovec, Vlčice, Střížovice, směrem k hrázi Krvavého rybníka a odtud do Hospříze, Blažejova, Jindřiše a zpět na Bobelovku.

O půl hodinu později, tedy ve 13.30 hodin, se na startu sejdou účastníci kratší cyklistické trasy a pěšího výletu. Kolaři vyrazí směrem na Šajbu, do Rodvínova, Jindřiše a zpět na Bobelovku. Trasa měří zhruba 7 km.

Na účastníky pěšího okruhu čeká cca 5,5 km dlouhá vycházka na Šajbu, a dále po Jindrově naučné stezce do Jindřiše a kolem pískovny zpátky na Bobelovku.

Podzimní Pedál nebude ani letos ochuzen o doprovodný program. Ten se bude odehrávat převážně pod taktovkou společnosti PartySaurus, která zajistí atrakce nejen pro nejmenší návštěvníky. S ukázkami své práce se ale představí například také členové Oblastního spolku Českého červeného kříže v Jindřichově Hradci.

Pro účastníky akce bude opět nachystáno občerstvení, které zajistí restaurace Bobelovka. Hudbou a mluveným slovem orámuje podzimní Pedál moderátor Grigorij Orljanski. Jedním z důležitých bodů programu bude samozřejmě i tentokrát losování tomboly, jejíž hlavní cenou zůstává jízdní kolo. Předpokládaný čas zahájení losování tomboly je v 16.00 hodin.

Akci Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál pořádá město Jindřichův Hradec ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů Jindřichův Hradec a spolkem Bobeláček. 

Partnery akce jsou: Nadace Jihočeské cyklostezky, Bikemedic, Oblastní spolek Českého červeného kříže Jindřichův Hradec a Česká průmyslová zdravotní pojišťovna.
Mediální partneři: Radiohouse, Jindřichohradecký deník

Mapy tras:

ikona souboruPěší trasa 5,5 km
ikona souboruCyklo krátká 7 km
ikona souboruCyklo dlouhá 28 km


Vytvořeno 21.9.2021 12:53:05 | přečteno 660x | barbora.pisova
load