Rondel Jindřichův Hradec v přednášce Prof. Arne Spohra

Rondel
V úterý, 15. října v 18 hodin přijměte pozvání do Rondelu na státním hradu a zámku na přednášku muzikologa Dr. Arne Spohra, který již více let věnuje svou pozornost fenoménu "skryté hudby" v širším kontextu dvorské kultury a reprezentace na evropských šlechtických dvorech závěru 16. a 17. století.

Státní hrad a zámek má to potěšení uvítat přímo v Rondelu muzikologa, Dr. Arne Spohra, který již více let věnuje svou pozornost fenoménu "skryté hudby" v širším kontextu dvorské kultury a reprezentace na evropských šlechtických dvorech závěru 16. a 17. století. Přednáška Arneho Spohra vnese světlo do toho, co jste možná o Rondelu slyšeli, tedy do způsobu, jakým byla na dvoře pánů z Hradce, Slavatů i Černínů hudba nevšedním způsobem využita k vytvoření zvláštní atmosféry a reprezentaci.

Dr. Arne Spohr pochází z Bonnu a v současné době působí na Bowling Green State University v Ohiu, USA. Jindřichův Hradec při svém bádání již více let pravidelně navštěvuje. Dr. Arne Spohr povede přenášku v anglickém jazyce a simultánní překlad je zajištěn. 


Vytvořeno 7.10.2019 9:10:24 | přečteno 911x | barbora.pisova
load