Rio-Lipno 2016 ve fotografiích

Vernisáž fotografií z olympijského parku Rio-Lipno 2016

Dovolujeme si Vás pozvat na zahájení putovní výstavy nejlepších reportážních fotografií z olympijského parku Rio-Lipno 2016. První vernisáž se uskuteční na náměstí Míru v Jindřichově Hradci, v pondělí 10. října od 16 hodin. Expozice potrvá do neděle  16. října a postupně navštíví náměstí všech jihočeských okresních měst. 

Přijďte shlédnout výstavu velkoformátových fotografií z olympijského parku Rio-Lipno, který se konal v Lipně nad Vltavou a okolí lipenské přehrady v srpnu letošního roku paralelně s olympijskými hrami v brazilském  Riu de Janeiro. Jedná se o výběr reportážních fotografií od tří profesionálních fotografů:  Markéty Navrátilové, Milana Jaroše a Václava Pancera, kteří od 5. do 21. srpna dokumentovali život v olympijském parku a okolí pro Jihočeský kraj a Český olympijský výbor. Expozice je putovní a má v plánu vždy po týdnu navštívit všechna náměstí jihočeských okresních měst. Putovní výstavu vám přináší Jihočeský kraj v rámci celoročního projektu Jižní Čechy olympijské. 

Se zahájením parku byl současně spuštěn projekt jindřichohradeckého Muzea fotografie a moderních obrazových medií a Jihočeského kraje s názvem Radost v pohybu, který oslovil fotokluby jižních Čech s nabídkou na spolupráci a možností podílet se na obrazovém záznamu nevšední sportovní a společenské události. Do projektu za zapojily fotokluby: Fokus Jindřichův Hradec, Klub Aktiv České Budějovice, Vývojka České Budějovice, Blatenský fotoklub a Fotoklub Písek. Na druhé straně tohoto panelu si můžete prohlédnout výběr z prací autorů: Marie Jírovcové, Jiřího Baina, Václavy Štoflové, Josefa Frčky, Jaroslava Staňka , Veroniky Holmanové, Václava Machovce, Marcely Šebkové, Richarda Brychty, Ivany Gantnerové, Jana Olivy, Františka Batysty, Jaroslava Pavlíka, Jana Pihery, Miloslavy Kruchňové, Marie Bucharové, Marie Ludvíkové,  Václava Křenka, Stanislava Berana a Evy Vrzákové.


Vytvořeno 7.10.2016 10:41:04 | přečteno 704x | petra.kredatusova
load