Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál 2014

pedál 2014 screen

V sobotu 17. května opět zahájí turistickou sezónu v Jindřichově Hradci společná cyklistická vyjížďka.

Ve znamení rekordů se nesly oba loňské cyklistické výšlapy s názvem Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál. Zatímco jarní akce u příležitosti zahájení turistické sezóny ve městě nad Vajgarem se v květnu 2013 zúčastnilo 727 lidí, na podzim téhož roku šláplo do pedálů při společném ukončení sezóny v Jindřichově Hradci a v celém Jihočeském kraji celkem 545 účastníků. Čísla, která v dosavadní historii této oblíbené akce neměla obdoby, jsou samozřejmě velkou motivací pro organizátory při přípravách obou letošních cyklistických vyjížděk. 

První z nich je naplánována na sobotu 17. května 2014. Oproti předchozím ročníkům jsou pro zájemce tentokrát přichystány jen dvě trasy. Ti odvážnější a zdatnější, kterým by snad chyběla v minulosti nejnáročnější a nejdelší trasa č. 3, mohou absolvovat klidně obě kratší trasy.

Zahájení a výdej účastnických diplomů bude probíhat na parkovišti Správy a údržby silnic v Jarošovské ulici.

Kratší z výšlapů v délce cca 13 km startuje ve 14.00 hodin. Trasa vede z Jindřichova Hradce směrem na Dolní Skrýchov, Břeskáč, Radouňku, Drahýšku, Dolní Radouň, dále k vlakové zastávce v lese u Jarošova nad Nežárkou, na Horní Skrýchov a Dolní Skrýchov. Start je naplánován na 14.00 hodin. Tato trasa je vhodná i pro pěší.

Již o hodinu dříve, tedy úderem 13té hodiny, se na delší trasu měřící cca 37 km mohou vydat zájemci o náročnější cyklistický výšlap.  Z Jindřichova Hradce se opět vydají naDolní Skrýchov a Břeskáč, dále ale budou pokračovat na Studnice, Lodhéřov, Drahýšku, Dolní Radouň, Kostelní Radouň, Horní Radouň, Okrouhlou Radouň, kopec Kubalov, Karlov, směrem k Hájence Lovětín a přes Horní Skrýchov do Dolního Skrýchova.

Doporučení pořadatele: vlastní mapa nejlépe Jihočeské cyklotrasy III. je výhodou. Pořadatel neručí za škody účastníkům vzniklé ani jimi způsobené, každý se účastní jízdy na vlastní nebezpečí.

Cílovou stanicí pro obě trasy je tentokrát louka za Penzionem Vlastimil Houška v Dolním Skrýchově. Tady bude kromě občerstvení připraven pro účastníky bohatý doprovodný program: tým silniční bezpečnosti BESIPu, auto a cyklo trenažéry, dětské dopravní hřiště, stanoviště PČR J. Hradec, soutěže a hry pro děti (ČČK, SDH J. Hradec, TJ Házená J. Hradec). Moderátorem celé akce je Michal Arnošt. Od 17.00 hodin bude všechny přítomné bavit kapela Výkyvná sekce

Zhruba v 16.30 hodin proběhne slosování účastnických diplomů o hodnotné ceny, tou hlavní bude i tentokrát jízdní kolo.

Akci Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál pořádá město Jindřichův Hradec ve spolupráci s Cyklistickým klubem RBB Invest Jindřichův Hradec, Sborem dobrovolných hasičů Jindřichův Hradec, Jihočeským aktivem BESIP, Dopravním inspektorátem Policie ČR, Oblastním spolkem Českého červeného kříže, TJ Házená J. Hradec a za mediální podpory Hitrádia Faktor, Týdeníku Jindřichohradecka, Regionálního týdeníku 5+2 dny Jindřichohradecko, Jindřichohradecké televize a měsíčníku Žurnál krásné články. Této spolupráce si organizátoři akce velmi váží a tímto všem děkují. Poděkování náleží i sponzorům, kteří tuto jarní vyjížďku podpořili věcnými odměnami do soutěží pro děti.

Kdy: sobota 17. května 2014
Zahájení a výdej účastnických diplomů: 
13.00 hod. – trasa č. 2 a 14.00 hod. – trasa č. 1
Start: parkoviště SÚS v Jarošovské ulici v Jindřichově Hradci
Cíl: louka za Penzionem Vlastimil Houška v Dolním Skrýchově

ikona souboruPlakát Jindřichohradecký pedál 2014

ikona souboruMapa tras_Jindřichohradecký pedál_2014


Trasa 1Trasa 2

Vytvořeno 28.4.2014 10:36:46 - aktualizováno 15.5.2014 8:43:35 | přečteno 3449x | barbora.pisova
load