POZOR ZMĚNA TERMÍNU!!!

Pedál 2015 jaro

Z důvodu nepřízně počasí, se akce "Přes rybníky na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál" přesouvá na NEDĚLI 24. KVĚTNA!!!
Čas, místo konání, program i trasy ZŮSTÁVAJÍ BEZE ZMĚNY!!!

Začátek nové sezóny bude v Jindřichově Hradci opět ve znamení společného cyklistického výšlapu, tentokrát zvaného Jindřichohradecký pedál aneb Přes rybníky na Hradec. Koná se v NEDĚLI 24. května 2015.

Celá akce bude tentokrát rozdělena na tři části. První z nich je určena pěším účastníkům, kteří se vydají z Jindřichova Hradce, konkrétně z Bobelovky směrem na Jindřiš, dále do části Jindřišského údolí a zpět na Bobelovku. Vycházka je dlouhá asi 6 km, přičemž start je – stejně jako u kratší (č.1) cyklistické trasy – naplánován na 14. hodinu.

Cyklisté si budou moci vybrat ze dvou okruhů. Kratší vede z Bobelovky na Šajbu, Kanclov, přes Rodvínov, Matějovec, Oldřiš, Dvoreček, Blažejov a Jindřiš zpátky na Bobelovku. Tato trasa měří cca 18 km.

Třetí – nejobtížnější a nejdelší trasa - vede z Bobelovky na Jindřiš, Rodvínov, Matějovec, Oldřiš a Mutyněves, dále přes Vlčice, Střížovice ke Krvavému rybníku na Hospříz, Kačlehy, Horní Pěnu, Malíkov nad Nežárkou, směrem na Dolní a Horní Žďár, Lišný dvůr, Rudolfov a přes ulice Nežáreckou, Mlýnskou, Václavskou a Vídeňskou na nábřeží Ladislava Stehny a odtud po Denisově ulici zpět na Bobelovku. Tato trasa měří zhruba 41 km (č.2) a start je naplánován na 13. hodinu.

Start i cíl všech tras je na Bobelovce, kde na účastníky čeká doprovodný program plný sportovních aktivit. Podílet se na něm bude např. Občanské sdružení Bobeláček, jindřichohradečtí dobrovolní hasiči nebo oblastní spolek Českého červeného kříže. Občerstvení je zajištěno. Zhruba v 16.30 hodin proběhne slosování účastnických diplomů o hodnotné ceny, přičemž i tentokrát bude tou hlavní jízdní kolo. Moderátorem akce bude opět Michal Arnošt.

Důležité upozornění!!!

Pořadatel neručí za škody účastníkům vzniklé ani jimi způsobené, každý se účastní jízdy na vlastní nebezpečí. Trasy budou vyznačeny a odlišeny transparentními barvami. Změna programu vyhrazena.

Akci pořádá město Jindřichův Hradec ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů J. Hradec a Oblastním spolkem Českého červeného kříže J. Hradec. Partnery akce jsou Občanské sdružení Bobeláček, Waldviertler Sparkasse von 1842 a Česká

zdravotní průmyslová pojišťovna. Mediální partneři: Hitrádio Faktor, měsíčník Journal, Týdeník Jindřichohradecka, portál Hradec žije, Jindřichohradecký deník, Jindřichohradecká televize.

QR_PEDÁL_2015

ikona souboruMapa_trasa_pěší_6km

ikona souboruMapa_trasa_cyklo_kratka_18km

ikona souboruMapa_trasa_cyklo_dlouha_41kmVytvořeno 11.5.2015 9:49:55 - aktualizováno 21.5.2015 14:43:51 | přečteno 1684x | barbora.pisova
load