Poznávání lesa jindřichohradeckou úzkokolejkou

úzkokolejka

Vydejte se historickým parním vlakem do lesů České Kanady! Na sobotu 28. října 2017 je připravena další tematická parní jízda, spojená tentokrát s poznávací vycházkou podzimní přírodou. 

Zkušení lesníci Vám při vyjížďce předvedou řadu ukázek z jejich pozoruhodné práce a prozradí jistě i další zajímavé skutečnosti.

Z Jindřichova Hradce vyjede tento parní vlak v 10:44. Jedinou delší přestávkou bude mít ve stanici Kunžak – Lomy, kde se parní lokomotiva dozbrojí vodou. Po hodině a tři čtvrtě dorazí do stanice Senotín. Zde už pro nás bude připravena poznávací vycházka. Na šesti stanovištích zhruba tři km dlouhé trasy se dozvíte spoustu zajímavostí o lesních dřevinách; o měření stromů; o lesní zvěři a myslivosti; o lesních půdách a rostlinách i o vývojových stádiích lesa. Shlédnete ukázky kdysi běžné práce v lese: přibližování dříví koňmi.

Ve stanici Kaproun, kde vycházka skončí, bude pod dohledem zkušených lesníků pro všechny zúčastněné připraveno opékání špekáčků a čaj na zahřátí. Občerstvení si kromě toho můžete zakoupit i během jízdy v bufetovém voze.

Na zpáteční cestu z Kaprouna se parní vlak vypraví v 15:55 a do Jindřichova Hradce dorazí přesně v pět hodin odpoledne.

Kdo nebude mít o poznávací vycházku zájem, může parním vlakem projet celou trať až do Nové Bystřice a zpět.

Vzhledem k tradičně vysokému zájmu tematické parní jízdy na úzkokolejce, doporučujeme všem zájemcům rezervovat si raději místa v parním vlaku předem. Jízdenky s místenkou zakoupíte na adrese http://jizdenky.jhmd.cz/. Jízdné pro tuto zvláštní tematickou parní jízdu "Poznávání lesa. Den s Lesy ČR" se řídí zvláštním tarifem JHMD. Dospělí zaplatí 340 Kč, děti do 15 let polovinu a děti mladší tří let pojedou zdarma. Rodinné jízdné pro dva dospělé a až tři děti činí 850 Kč. Rezervaci míst můžete provést také telefonicky na čísle 384 361 165 v pracovních dnech od 7.00 do 15.00 hodin. Pro získání dalších informací pište na office@jhmd.cz. Více informací naleznete na www.jhmd.cz.

Vytvořeno 24.10.2017 13:14:41 | přečteno 571x | pavlina.pipalova
load